Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 w Sosnowcu otrzymał wyniki pierwszych dwudziestu badań na obecność koronawirusa wśród osób objętych kwarantanną.

Po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednego z pacjentów w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu oddział chorób wewnętrznych, oddział diabetologii i chorób metabolicznych z pododdziałem stopy cukrzycowej oraz szpitalny oddział ratunkowy zostały objęte kwarantanną.

Pacjenci i personel medyczny przeszli testy na obecność koronawirusa. – Otrzymaliśmy wyniki pierwszych dwudziestu badań na obecność koronawirusa wśród osób objętych kwarantanną. Wszyscy dotychczas przebadani mają wynik negatywny. To oznacza, że nie stwierdzono obecności koronowirusa – przekazał Tomasz Świerkot, rzecznik prasowy szpitala. – Jeśli chodzi o ilość wszystkich pobranych próbek jest ich około 100 – dodał.

Zawieszone wizyty w poradniach specjalistycznych

Od 13 marca dyrekcja szpitala zawiesiła do odwołania wszystkie wizyty w poradniach specjalistycznych. Przyjęcia na oddziały szpitalne będą realizowane wyłącznie w trybie pilnym. Wcześniej wprowadzono całkowity zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Sosnowcu

Przypomnijmy, że zakażony koronawirusem mężczyzna został przewieziony na oddział zakaźny Szpitala Powiatowego w Zawierciu, gdzie obecnie jest leczony. Jego stan lekarze określają jako średniociężki.

KORONAWIRUS – raport twojezaglebie.pl

W całym kraju jak dotąd potwierdzono już 58 osób chorych na COVID-19 (13 w województwie śląskim), z czego jedna pacjentka, 57-letnia kobieta z Poznania, zmarła [stan na 13 marca, na godz. 8.00].

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Koronawirus w Sosnowcu. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala w Zawierciu