Maj to miesiąc uroczystości komunijnych. W tym roku, z powodu pandemii, komunia święta w diecezji sosnowieckiej odbędzie się w małych grupach.

Pierwsza komunia święta w diecezji sosnowieckiej może odbyć się w maju. Ostateczną decyzję podejmą jednak proboszcz i rodzice. – Uroczystość pierwszej komunii świętej może odbyć się w planowanym terminie, o ile zostaną zachowane zasady bezpieczeństwa sanitarnego określone w aktualnych przepisach państwowych – poinformował ks. Michał Borda, dyrektor wydziału katechetycznego kurii diecezjalnej w Sosnowcu.

Komunia, Kościół, Opłatek, Ksiądz
Pierwsza komunia święta – fot. diecezja sosnowiecka

Pierwsza komunia święta w diecezji sosnowieckiej

Diecezja daje możliwość przeniesienia komunii świętej na inny termin. Dotyczy to zarówno całych grup, jak i pojedynczych osób. – Decyzję w tej sprawie podejmuje proboszcz w porozumieniu z rodzicami dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej – wyjaśnia ks. Borda.

Dodatkowo, komunie nie muszą odbywać się wyłącznie w niedziele. Liturgie można zorganizować także w inne dni tygodnia. Można też organizować biały tydzień. Wszystkie ceremonie mają odbywać się zgodnie z reżimem sanitarnym.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Diecezja sosnowiecka przekaże ponad 50 laptopów do szkół specjalnych