Spółka Będzin Arena już po raz drugi ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę hali widowiskowo-sportowej.

Pierwszy przetarg został ogłoszony w połowie grudnia. Wpłynęły wtedy cztery oferty, ale spółka unieważniła przetarg, ponieważ nie zdecydowała się podwyższyć kwoty przeznaczonej na inwestycję do 24,3 mln zł. Taką ofertę złożyło bowiem konsorcjum będzińskich firm Banimex i Azi-Bud.

Teraz cała procedura przetargowa rusza od nowa. Po pierwszym wiemy już, że spółka Będzin Arena na zaprojektowanie i wybudowane hali widowiskowo-sportowej u zbiegu ul. Sportowej i Piłsudskiego zamierza przeznaczyć 22,65 mln zł.

Czy tym razem pojawią się oferty mieszczące w zaplanowanym na inwestycję budżecie? Tego dowiemy się 30 marca.

Przypomnijmy, że inwestycja ma zostać sfinansowania pieniędzmi z obligacji. Miasto zawarło w tej sprawie trójstronną umowę z bankiem i spółkę.

Lokalizacja Będzin Arena – fot. mat. pras.

Hala widowiskowo-sportowa w Będzinie ma powstać u zbiegu ul. Sportowej i Piłsudskiego, na terenie po odkrytym basenie, tuż obok stadionu Sarmacji.

Koncepcja nowej hali obejmuje trzy boiska, trybuny, które pomieszczą ok. 2500 osób, siłownię, klub fitness, gabinet odnowy biologicznej z sauną, kawiarnię, stoiska handlowe i wiele innych atrakcji. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Budowie hali towarzyszyć ma rewitalizacja Bulwarów Czarnej Przemszy, które zyskają atrakcyjny wygląd, a do tego staną się bezpiecznym i dobrze funkcjonującym obszarem umożliwiającym mieszkańcom wypoczynek i rozrywkę.