Marzenia o hali sportowej w Będzinie stają się coraz bardziej realne. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni podjęli kolejny krok w kierunku powstania hali sportowo-widowiskowej w Będzinie.

W środę, podczas sesji Rady Miejskiej podjęta została uchwała o utworzeniu spółki Będzin Arena, która odpowiedzialna będzie za budowę hali sportowo – widowiskowej w Będzinie.

– Zamykamy tym samym etap dyskusji i przechodzimy do praktycznego wymiaru. Uruchamiamy proces utworzenia podmiotu, który będzie odpowiedzialny za budowę hali w Będzinie – mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Za powołaniem spółki w głosowaniu opowiedziało się 19 radnych, 1 radny wstrzymał się od głosu. Za jej powstaniem są też sami mieszkańcy, którzy podczas ubiegłorocznych konsultacji społecznych pozytywnie ją zaopiniowali.

Koncepcja nowej hali obejmuje trzy boiska, trybuny, które pomieszczą ok. 2500 osób, siłownię, klub fitness, gabinet odnowy biologicznej z sauną, kawiarnię, stoiska handlowe i wiele innych atrakcji. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Jej budowa planowana jest w miejscu, w którym kiedyś mieściło się miejskie kąpielisko. Pod budowę hali mają zostać zaadaptowane dotychczasowe pomieszczenia administracji oraz stara część hotelowa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie. W sąsiedztwie hali mają powstać nowe parkingi.

Hala sportowa w Będzinie to ukłon głównie w kierunku siatkarzy, którzy grają w Plus Lidze, ale muszą występować w Sosnowcu. Będzin ma hale, ale nie spełnia ona wymogów do gry w PlusLidze, spełnia wymogi I ligi. Hala jednak ma służyć nie tylko sportowcom, ale i mieszkańcom, dla których mają odbywać się tu różne wydarzenia.

Szacuje się, że budowa hali wraz z całą infrastrukturą to koszt ok. 25 milionów złotych.

Skomentuj przez Facebook

12 KOMENTARZE

  1. Jak bezmyślnie przewalić 25 baniek ? Postawmy sobie halę sportową, tylko dla tego że mamy przeciętną drużynę w pierwszej lidze w sporcie w którym prawie nie istnieje druga liga… Jak widzę takie pomysły to aż mi przykro że płacę podatki w tym mieście.

    • Widzę, że Prezydent działa w zgodzie z haslem.: „Chleba i igrzysk”. Szkoda tylko że w mieście bieda przewija się na każdym kroku. Po co remontować drogi odnawiać elewacje, kiedyś pięknych kamienic, skoro to by nie dobiło punktów do popularności. Lepiej wydać 25 banieczek na hale, dodatkowe 100-200tys. na fajerwerki i koncert na otwarcie, a później dokładać kilka milionów na utrzymanie obiektu który nigdy nie zacznie zarabiać. No ale przecież hala jest potrzebna;-)

    • Zaskoczę Cię… W tym sporcie o którym mało wiesz istnieje IV liga (idąc twoim tokiem rozumowania – piąta) bo przed pierwszą jest plus liga w ktorej to wystepuje Bedzin. Wyprowadz sie do miasta, w ktorym podatki nie sa bezmyslnie ulatniane

      • Owszem mało wiem o siatkówce. I jakoś nie mogę sobie przypomnieć jakie drużyny spadły w poprzednim sezonie (15/16) z tej elitarnej twoim zdaniem klasy rozgrywkowej ? A co do wyprowadzki to był bym ostrożniejszy z takimi propozycjami. Co jeśli wyniosą się z miasta wszyscy pracujący płacący podatki mieszkańcy ? Postawicie sobie tą hale sportową w „czynie społecznym” Jak przystało na socjalistów? Nie sądzę.

  2. czy bedzin nie moze sie dorzucić do hali w Sosnowcu na górce srodulskiej? przecież jakby polaczyć srodki finansowe to wszystkim sie to oplaca, a uruchomienie specjalnego busa z bedzina do sosnowca tez nie bedzie stanowilo problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here