Zamknięto etap koncepcyjny dotyczący budowy hali widowiskowo-sportowej w Będzinie. Wiemy już, jak będzie wyglądał obiekt i jego otoczenie – wpisane w koncepcję rewitalizacji Bulwarów Czarnej Przemszy.

Budowa hali planowana jest w miejscu, w którym kiedyś mieściło się miejskie kąpielisko. Pod budowę hali mają zostać zaadaptowane dotychczasowe pomieszczenia administracji oraz stara część hotelowa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie. W sąsiedztwie hali mają powstać nowe parkingi.

Koncepcja nowej hali obejmuje trzy boiska, trybuny, które pomieszczą ok. 2500 osób, siłownię, klub fitness, gabinet odnowy biologicznej z sauną, kawiarnię, stoiska handlowe i wiele innych atrakcji. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Wizualizacja Będzin Areny - fot. UM Będzin

Hala sportowa w Będzinie to ukłon głównie w kierunku siatkarzy, którzy grają w Plus Lidze, ale muszą występować w Sosnowcu. Będzin ma hale, ale nie spełnia ona wymogów do gry w PlusLidze, spełnia wymogi I ligi. Hala jednak ma służyć nie tylko sportowcom, ale i mieszkańcom, dla których mają odbywać się tu różne wydarzenia.

– Hala spełniać będzie wymogi PlusLigi. Tym samym nasza drużyna wreszcie będzie mogła grać u siebie – mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina. – Obiekt pomieści jednorazowo blisko dwa i pół tysiąca osób – dodaje.

Szacuje się, że budowa hali wraz z całą infrastrukturą to koszt ok. 25 milionów złotych. Realizacją projektu zajmie się specjalnie powołana w tym celu spółka – Będzin Arena.

Inwestycja jest jedną z wielu planowanych na najbliższe lata i ma na celu nie tylko polepszenie jakości życia mieszkańców, ale też promocję miasta – dodaje Komoniewski.

Budowie hali towarzyszyć ma rewitalizacja Bulwarów Czarnej Przemszy, które zyskają atrakcyjny wygląd, a do tego staną się bezpiecznym i dobrze funkcjonującym obszarem umożliwiającym mieszkańcom wypoczynek i rozrywkę.

Wizualizacja Będzin Areny - fot. UM Będzin

Na nową przestrzeń o charakterze kulturalnym i sportowym składać się będzie m.in. amfiteatr, który przyczyni się do promowania szeroko rozumianej kultury, wodna kaskada z fontannami oraz plaża, pozwalająca na chwilę relaksu bez konieczności wyjeżdżania z miasta.

– Plany są ambitne  i mamy nadzieję, że kolejny raz uda nam się spełnić oczekiwania będzinian – mówi Łukasz Komoniewski. – Liczę też, że podobnie jak Wodny Plac Zabaw czy Pumptrack także to miejsce będzie przyciągać nie tylko mieszkańców, ale też osoby z miast ościennych – dodaje.

Skomentuj przez Facebook

9 KOMENTARZE

  1. Projekt piękny, aż Czarnej Przemszy nie poznałem… ale właśnie, bulwary, bulwarami, a co z wodą w rzece? Kto będzie chciał siedzieć na tej pięknej trawiastej murawie, gdy z rzeki wali smrodem na 50 metrów wgłąb lądu?
    Przy okazji pytanie drugie, na jakim obszarze te bulwary będą się ciągnąć? Od Kołłątaja do Piłsudskiego czy też na całej długości rzeki od Dąbrowy do Sosnowca?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here