Poznaliśmy już firmy zainteresowane zaprojektowaniem i budową hali widowiskowo-sportowej w Będzinie. W przetargu wpłynęły cztery oferty.

W połowie grudniu spółka Będzin Arena – na czele której stoi Tomasz Niedziela, członek zarządu MZBM w Będzinie i sosnowiecki radny – ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie obiektu, który powstanie u zbiegu ul. Sportowej i Piłsudskiego, na terenie po odkrytym basenie, tuż obok stadionu Sarmacji. Według początkowych szacunków, inwestycja ta wyceniana była na blisko 25 mln zł.

Będzińska spółka poinformowała, że w przetargu wpłynęły cztery oferty. Poznaliśmy też dokładną kwotę, jaką Będzin Arena zamierza przeznaczyć sfinansowanie zamówienia – 22,65 mln zł.

Inwestycja ma zostać sfinansowania pieniędzmi z obligacji. Miasto zawarło w tej sprawie trójstronną umowę z bankiem i spółkę.

W przetargu ogłoszonym przez spółkę wpłynęły cztery oferty. Najtańszą ofertę – 24,3 mln zł – złożyło konsorcjum będzińskich firm Banimex i Azi-Bud. Warszawska spółka Tamex wyceniła inwestycję na ponad 27,8 mln zł. Najwięcej zażyczyły sobie konsorcja, których liderami są Przedsiębiorstwo Budowlane Mazur z Jankowic (34,8 mln zł) i dąbrowski MZUM.PL (36,9 mln zł).

Przy ocenianiu ofert brano pod uwagę cenę (60 proc.) i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówień (40 proc.). Na ten dzień największe szansę na realizację zamówienia mają Banimex i Azi-Bud.

Jak dowiedzieliśmy się od przedstawicieli będzińskiej spółki, obecnie trwa sprawdzanie złożonych ofert pod kątem formalnym.

Na zaprojektowanie i uzyskanie pozwoleń na budowę zwycięska firma będzie miała ok. 5 miesięcy, budowa ma potrwać 11 miesięcy, czyli o dwa miesiące dłużej niż pierwotnie planowano.

Lokalizacja Będzin Arena – fot. mat. pras.

Koncepcja nowej hali obejmuje trzy boiska, trybuny, które pomieszczą ok. 2500 osób, siłownię, klub fitness, gabinet odnowy biologicznej z sauną, kawiarnię, stoiska handlowe i wiele innych atrakcji. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Hala sportowa w Będzinie to ukłon głównie w kierunku siatkarzy, którzy grają w PlusLidze, ale muszą występować w Sosnowcu. Co ważne, nowa hala ma służyć nie tylko sportowcom, ale także mieszkańcom, dla których mają odbywać się tu różne wydarzenia.

– Hala spełniać będzie wymogi PlusLigi. Tym samym nasza drużyna wreszcie będzie mogła grać u siebie – mówi prezydent Komoniewski.

Budowie hali towarzyszyć ma rewitalizacja Bulwarów Czarnej Przemszy, które zyskają atrakcyjny wygląd, a do tego staną się bezpiecznym i dobrze funkcjonującym obszarem umożliwiającym mieszkańcom wypoczynek i rozrywkę.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here