50 tys. zł chcą w geście solidarności przekazać Gdańskowi sosnowieccy radni na organizację obchodów 30-lecia wyborów 4 czerwca 1989 roku.

W tym roku przypada 30. rocznica częściowo wolnych wyborów 4 czerwca. Tego dnia do Gdańska przyjadą samorządowcy z całego kraju na „Święto Wolności i Solidarności”, którego inicjatorem był zamordowany Paweł Adamowicz. Prezydent Gdańska tuż przed śmiercią zdążył napisać list do innych prezydentów, wójtów i burmistrzów z zaproszeniem na rocznicowe wydarzenia.

Planowane obchody od samego początku budzą jednak sporo emocji. Szczególnie, gdy okazało się, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego o 3 mln zł obcięło dotację dla Europejskiego Centrum Solidarności. Przez tę decyzję zabrakło pieniędzy m.in. na organizację wspomnianego jubileuszu.

Sosnowiec chce wesprzeć Gdańsk

Z pomocą przychodzą sosnowieccy radni, którzy w geście solidarności chcą przekazać Gdańskowi w formie dotacji celowej 50 tys. zł. – W związku z przypadającą 30. rocznicą wyborów do Sejmu kontraktowego, miasto Gdańsk w dniu 4 czerwca organizuje Święto Wolności i Solidarności. Miasto Sosnowiec chce pokazać gest solidarności oraz upamiętnić to wydarzenie i wesprzeć jego organizację finansowo. Gmina Sosnowiec zamierza przekazać na te cen 50 tys. złotych – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Decyzja w sprawie udzielenia Gdańskowi pomocy finansowej w formie dotacji celowej zapadnie na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która planowana jest na 25 kwietnia.

Skomentuj przez Facebook

20 KOMENTARZE

 1. Wielki gest wziąć z budżetu gminy i przekazać, może zrobiliby zrzutkę z diet i przekazali to byłby gest a tak to odbieram to jako piarowe rozdawnictwo o którym w tej formie nie powinno się pisać. Co najwyżej wzmianka Sosnowiec przekazał.

 2. Dajcie do Gdańska 50 tyś. A w sosnowcu chodniki i drogi dalej wołają o pomstę do nieba. Ale ważniejsze jest jakiś zjazd .

 3. Hmm jak mnie pamięć nie myli, to w ramach reakcji na decyzję Ministerstwa ogłoszono zbiórkę publiczną i zebrano kwotę znacznie większą niż ‚obiecana’ dotacja.
  Panie i Panowie radni nie dajecie z własnych pieniędzy tylko z pieniędzy miasta. Może pomyślcie przy okazji głosowania nad tą sprawą o szkolnictwie w Sosnowcu, o dodatkach dla nauczycieli które są w rękach samorządu. Nie wiedziałem że się u nas w budżecie tak przelewa od dostatku.

   • Masz racje hmm to nasze są. I jak się tak w budżecie nie mieści, to niech nam dadzą. A nie do Gdańska.
    Nam.
    Bo nam się te pieniądze po prostu należały.

    • Nasze pieniądze trzeba spożytkować u nas, w Sosnowcu. Budżet raczej nigdy się nie „zepnie”. Zawsze są jakieś potrzeby, a to chodnik. a to droga, a to coś przecieka w kanalizacji itp.
     Uwaga, ja te podatki lokalne płacę bez szemrania. Wiem, że część będzie zmarnotrawiona np. na radnych, na wynagrodzenie prezydenta, na niepotrzebnych urzędników. Ale to co zostanie, to zostanie przeznaczone na naprawę mojego miasta: Sosnowca.

 4. Taki gest za nieswoje pieniądze to nie gest tylko szukanie poklasku za darmo – zróbcie zbiórkę z swoich diet to wtedy będzie można mówić o jakimś geście..A tak to tylko obciach państwo radni, typowy, przypałowy obciach…

 5. Uszkodzona nawierzchnia jezdni, nieczynne i niszczejące schody oraz dziurawe chodniki wraz z niekopletnymi kraweznikami na osiedlach. Brawo Panowie lepiej dac 50 tys niz zainwestowac w zmiane otoczenia. Porażka.

 6. Czas skończyć Politykę Partyjną P. prezydencie.
  Pomagać miastu wojewódzkiemu zorganizować imprezę(…) bez komentarza
  Jest tam tyle mord z okrągłego stołu dzieki którym mamy jak mamy poprzez dogadanie i brak wolnych wyborów.
  Celebrowanie tego jest wątpliwe, bo świętować co nie ma, był dobry zamysł a później panowie się przy stole się sprzedali.
  Tusk, Wałęsa i cała Gdańska świta sobie poradzą bez nas, 50 tys dla nich to naprawdę nie wiele.

 7. Chyba Was poje****ało na dekiel. To Her Tusk powinien wyłożyć pieniądze na stół. Prosimy o nazwiska radnych i wszczęcie postępowania przez prokuraturę, gdyż nie życzę sobie, żeby nasze pieniądze szły na głupoty. Dziękuję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here