Od kilku dni pod murami parafii pw. św. Trójcy w Będzinie funkcjonuje wielkanocny zagajnik, którego zawartość wypełniają świąteczne symbole.

Była szopka, czas na zagajnik. Od 12 kwietnia na wzgórzu zamkowym można podziwiać kolejną, po żywej szopce bożonarodzeniowej, niespodziankę przygotowaną dla najmłodszych mieszkańców miasta.

Wyjątkowa świąteczna dekoracja pojawiła się pod murami parafii św. Trójcy w Będzinie i jak co roku zachwyca całe rodziny. Od 12 do 23 kwietnia zwierzęta można oglądać bezpłatnie od świtu, do momentu, kiedy nie pójdą spać.

W zagajniku pojawiły się gęsi, kury, indyki, króliki, owca racka, owca św. Jakuba, kozy miniaturki, koza angorska oraz kucyk o imieniu Milion. Pierwszy raz w Będzinie zagościł również struś Nandu o pociesznym imieniu Piluś.

– Struś i kucyk czekają w będzińskim Zagajniku Wielkanocnym na wszystkich spacerowiczów. Przy takiej przyjemnej wiosennej pogodzie warto też na chwilę odejść od świątecznego stołu i wybrać się na spacer po Będzinie – zachęca Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.