Rozpoczyna się kolejny etap przebudowy torowiska tramwajowego i ulicy Małachowskiego w Sosnowcu. Tym razem chodzi o odcinek na wysokości budynku Urzędu Miejskiego.

Silesia Invest na zlecenie Tramwajów Śląskich przystępuje do kolejnego etapu przebudowy torowiska biegnącego ulicą Małachowskiego. Roboty wiążą się ze zmianą organizacji ruchu na ulicy Małachowskiego.

Na odcinku od skrzyżowania ul. 3 Maja do wjazdu na parking znajdujący się pomiędzy Urzędem Miejskim a budynkiem biurowym będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy wyznaczony częściowo po drodze oraz miejscach postojowych.

mapa, trasa, rozkład jazdy, zrzut
Zmiany na Małachowskiego – fot. UM Sosnowiec

Natomiast dojazd do parkingu przed główne wejście budynku urzędu przy Małachowskiego będzie możliwy dzięki wprowadzeniu ruchu dwukierunkowego na Małachowskiego, od wspomnianego parkingu, przez skrzyżowanie z ulicą Targową, do bocznej al. Zwycięstwa.

– Dzięki temu kierowcy nie będą musieli objeżdżać sporej części centrum miasta, ani też przecinać ulicy Modrzejowskiej – zaznacza Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Zmiany dla mieszkańców

Torowisko powstające na fragmencie ulicy Małachowskiego, od ul. Mościckiego do ul. 3 Maja, wybudowane będzie w nowoczesnej konstrukcji płyt prefabrykowanych z elastycznym montażem szyn w komorach z wykorzystaniem mas zalewowych. Zmodernizowany zostanie też m.in.: układ zasilania, sieć trakcyjna i system oświetlenia ulicznego, a przebudowa obejmie również przystanek i instalacje podziemne.

Kierowcy i pasażerowie muszą pamiętać o zmianach w centrum miasta

Ulica Małachowskiego w Sosnowcu w części przewidzianej obecnie do modernizacji ma zmienić się w deptak. Plany miasta w tym zakresie są bezpośrednio związane z inwestycją spółki Tramwaje Śląskie, jednak w tym przypadku, zakres miejski ma być realizowany po zakończeniu prac torowych.

Realizacja prac torowych w ul. Małachowskiego w Sosnowcu ma potrwać do września 2021 r. Wartość tramwajowej inwestycji wynosi 6,2 mln zł netto.

CZYTAJ TAKŻE:

Mniej samochodów w centrum miasta. Wkrótce rozpocznie się remont torowiska i ulicy