W związku z pracami prowadzonymi w obrębie torowiska na ul.Małachowskiego czasowo został zmieniony rozkład jazdy i trasy tramwajów w Sosnowcu. Tym samym można zostać zaskoczonym tramwajem jadącym w kierunku, w którym dotychczas pojazdy te się nie przemieszczały.

1 lutego wstrzymany został ruch tramwajów wzdłuż ul. Małachowskiego w Sosnowcu. Tym samym rozpoczęły się prace modernizacyjne torowiska na odcinku od ul. Mościckiego do ul. 3 Maja. Do gruntownej przebudowy przeznaczony jest 400-metrowy odcinek torowiska i jezdni, która częściowo ma się zmienić w deptak.

Na czas prowadzonych prac mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Wraz ze zmianą organizacji ruchu sosnowieccy policjanci zaobserwowali nietypowe, a czasami niebezpieczne zachowania kierowców przecinających torowisko w obrębie ulic Piłsudskiego, Sienkiewicza i 1 Maja.

– Wiele z tych sytuacji spowodowanych jest jazdą „na pamięć”. Teraz, kiedy trasy przejazdu tramwajów w Sosnowcu w związku z remontem trwającym na ulicy Małachowskiego się zmieniły, warto założyć, że poruszający się dotychczas wyłącznie w jednym kierunku tramwaj, może nadjechać także z przeciwnej strony – mówi podkom. Sonia Kepper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Najwięcej niebezpiecznych sytuacji policjanci zauważyli w obrębie ronda przy ulicach Ostrogórskiej/ 1 Maja/ Małachowskiego oraz ronda u zbiegu ulic Dęblińskiej/ Piłsudskiego/ 3 Maja. – Pamiętajmy, że na skutek nieczynnego torowiska na ulicy Małachowskiego, tramwaje jadące ulicą Piłsudskiego poruszają się w obu kierunkach. Przy każdorazowym przejeżdżaniu torowiska pamiętajmy o tej zmianie i zachowajmy szczególną ostrożność – apelują policjanci.