Tramwaje Śląskie wkrótce wyłonią wykonawcę, który zajmie się przebudową torowiska przy ulicy Małachowskiego w Sosnowcu – od ulicy Mościckiego do 3 Maja. Modernizacja będzie również dotyczyła otoczenia ulicy, którą zajmie się miasto.

Sosnowiecki magistrat w przetargu na wyłonienie firmy, która opracuje dokumentacje projektową, wpisał ogólne założenia przyszłych zmian. Według nowych założeń, na krótkim fragmencie drogi, od skrzyżowania z ul. Mościckiego do wjazdu prowadzącego do parkingu podziemnego i budynków mieszkalnych przy nim zlokalizowanych, droga ma być dwukierunkowa. Projekt obejmuje również modernizację ulicy Kościelnej pomiędzy ul. Modrzejowską a Małachowskiego.

W drugiej części, czyli do skrzyżowania z ulicą Targową, droga ma być wyłączona z ruchu, poza dojazdami mieszkańców do wewnętrznych placów. Nie będzie już możliwości dojazdu do alei Zwycięstwa, od strony Małachowskiego. Remontem ma być również objęta ulica Targowa na długości do ul. Modrzejowskiej. Ostatni fragment pomiędzy budynkiem Urzędu Miejskiego przy Małachowskiego a ul. 3 Maja, ze względu na parking, również ma być dwukierunkowy.

Wykonawca na przygotowanie dokumentacji będzie miał 10 miesięcy od dnia podpisania umowy z zastrzeżeniem, że w ciągu pół roku opracuje i przekaże dokumentacje dla części objętej ZRID i dla części objętej innymi decyzjami administracyjnymi wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych – To ważne ze względu na czas remontu i koordynacje prac z Tramwajami Śląskimi. Chcemy by remont ulicy zakończył się w możliwie najszybszym czasie – mówi Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta miasta.

9 KOMENTARZE

 1. Czyli armagiedon tramwajowy – równocześnie będzie Andersa i Małachowskiego remontowana?
  Będą tramwajki jeździły wahadłowo czy wcale?

 2. Kogo i gdzie można ” bezpiecznie” zapytać dlaczego akurat ulica Małachowskiego /i okolice/ jest oczkiem w głowie naszego Urzędu Miasta?
  Przecież trudno nie dostrzec wyjątkowej dbałości urzędników w odniesieniu do tego kawałka miasta.
  A czy w tej sytuacji nie byłoby taniej i sensowniej wywalić z Małachowskiego tramwaj i puścić go inną trasą /np. prosto w kierunku UM/
  Niech biznes na Małachowskiego, ulubionej ulicy miasta, kwitnie sobie w spokoju.

 3. @Widzący – potwierdzam masz racje, kiedyś o jakąś pierdołę pytałem, zapamiętali i w dupę dostałem.

  Ale może coś doradzisz, gdzie można ruszyć jedną ciekawą sprawę /w magistracie nas spławili/
  – manierą, szczególnie przy wielu uliczkach w centrum miasta staje się wystawianie na ulicę pojemników na smieci, po to aby na podwórkach domów inwestować w różne biznesy.
  Wystarczy popatrzeć jak np. na ulicy Wspólnej 1 przy miejskim budynku mzbm – na ulicy stoją przepełnione biksele i zwykle jest niezły burdel. To tylko jeden z przykładów – czy nikt z miasta tego nie widzi i nie kontroluje zajęcia śmieciami miejsca na chodnikach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here