Sosnowieccy policjanci zatrzymali dwóch sprawców kradzieży. Mężczyźni uciekli niedługo po tym, jak z wieży ciśnień z jednej z firm, wycięli kaloryfery. Podczas zatrzymania nie mieli już przy sobie łupów. Porzucili je, bo zepsuł im się wózek.

Dzielnicowi z komisariatu policji II dowiedzieli się, że nad ranem dwóch mężczyzn skradło kaloryfery z wieży ciśnień znajdującej się na terenie jednej z sosnowieckich firm.

Ukradli kaloryfery z firmy w Sosnowcu

Policjanci sprawdzili tę informację u administratora obiektu i faktycznie, okazało się, że skradzionych zostało 8 kaloryferów o łącznej wartości około 2000 złotych. Dzielnicowi pojechali w okolice miejsca zdarzenia i szybko ustalili, kto może stać za kradzieżą.

Funkcjonariusze szybko namierzyli sprawców. W chwili zatrzymania nie mieli oni już przy sobie zrabowanych przedmiotów. Okazało się, że porzucili je na jednej z ulic dzielnicy Pogoń. Dlaczego? Zepsuł im się wózek, na którym transportowali swój łup. Skradzione mienie wróci do prawowitego właściciela, a zatrzymani sprawcy usłyszą zarzuty. Mężczyznom grozi teraz do 5 lat więzienia.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Mieli ochotę na coś słodkiego. Ukradli 182 tabliczki czekolady