Od poniedziałkowego poranka, 14 grudnia zamknięty zostanie odcinek ulicy 3 Maja w stronę centrum Sosnowca na wysokości tunelu tramwajowego. Prace, a tym samym zamknięcie tego fragmentu jezdni powinny zakończyć się 15 grudnia.

Zaplanowane na 10 i 11 grudnia prace, rozpoczną się w poniedziałek, 14 grudnia. Wówczas z ruchu dla kierowców wyłączony zostanie fragment ulicy 3 Maja w Sosnowcu. Na czas prowadzonych prac wyznaczone zostaną objazdy, którymi kierowcy posiłkować się będą przez dwa dni.

Objazdy dla kierowców jadących przez DK94 od strony Dąbrowy Górniczej poprowadzony będzie ulicą Braci Mieroszewskich, aleją Blachnickiego, z której następnie wjedzie się na 3 Maja. Podobne rozwiązanie rekomendowane jest dla kierowców jadących DK94 od strony Katowic. W tym przypadku kierowcy mogą jeszcze skorzystać z wcześniejszego zjazdu z DK94 w kierunku ulicy Północnej.

Ulica 3 Maja jest jedną z najważniejszych dróg powiatowych w mieście, dlatego nowa droga nie będzie wykonana z asfaltobetonu, a z charakteryzującej się większością szczelnością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych mieszanki SMA.

Zakres prac został zwiększony o wymianę nawierzchni kilku łącznic i rond. Chodzi o drogę prowadzącą od al. Blachnickiego na ul. 3 Maja w kierunku DK94 oraz łącznice prowadzącą z ul. 3 Maja na ul. Prusa. Wymieniony zostanie również asfalt na łącznicy prowadzącej z ronda w ciągu ulicy Norwida na ul 3 Maja oraz w drugim kierunku, a także 100-metrowy odcinek ul. Norwida. Na samym rondzie również pojawi się nowa nawierzchnia. Podobnie będzie z rondem po drugiej stronie 3 Maja.

Zwiększony zakres pracy dotyczy również samej ul. 3 Maja. Oprócz 200-metrowego odcinka jezdni, wymieniona zostanie nawierzchnia na pasie włączania się do ruchu z DK94 w ulicę 3 Maja (kierunek od strony Katowic) oraz fragmenty uszkodzonej jezdni 3 Maja w okolicy wiaduktu drogowego Prusa/Blachnickiego.