Na drogach Sosnowca trwają bieżące prace służb drogowych. Drogowcy wykonują najbardziej pilne naprawy przez sezonem zimowym – w kilku miejscach miasta naprawiają lub wymieniają nawierzchnię.

Sosnowieccy drogowcy od 3 listopada prowadzą roboty na estakadzie w kierunku ulicy Orlej. W tej chwili trwa zrywnie zniszczonej nawierzchni, a w jej miejsce ułożony zostanie nowy asfalt. Układanie nowej warstwy będzie wiązało się z kilkugodzinnym zamknięciem wiaduktu w kierunku ul. Orlej.

– Po porannym piątkowym szczycie wiadukt w kierunku ul. Orlej zostanie zamknięty, by wykonawca mógł ułożyć nową nawierzchnię na całej szerokości drogi, od mostu na Przemszy w kierunku ul. Orlej – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Na te kilka godzin objazd zostanie poprowadzony dołem, a więc rondem Józefy Siwikowej pod estakadą. Na wiadukt będzie można wrócić ślimakiem.

Kilka dni później, 8 listopada rozpocznie się przebudowa mostku w ciągu ul. KWK Kazimierz-Juliusz nad Rowem Mortimerowskim. Inwestycja potrwa ok. 3 miesięcy i będzie się wiązała ze zmianą organizacji ruchu.

Zostanie ustawiona tymczasowa sygnalizacja świetlna oraz ruch wahadłowy. – W tym przypadku dodatkowo będzie wyznaczona osoba do kierowania ruchem, która będzie odpowiedzialna za przepuszczanie w pierwszej kolejności autobusów komunikacji miejskiej – dodaje Rafał Łysy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Ogromne utrudnienia na sosnowieckich drogach. Powodem remont w sąsiednim mieście