Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu wprowadził całkowity zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach.

Zakaz obowiązuje od 11 marca do odwołania. – W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną i zwiększonym ryzykiem zachorowań na infekcje wirusowe w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa pacjentów, osób odwiedzających oraz personelu przebywającego na terenie naszego szpitala wprowadzamy całkowity zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach – informuje sosnowiecka lecznica.

– W wyjątkowych sytuacjach dostarczanie pacjentom przedmiotów osobistych, leków i środków higienicznych możliwe jest wyłącznie poprzez personel medyczny przed wejściem do oddziału – dodaje Tomasz Świerkot, rzecznik prasowy szpitala.

W całym kraju jak dotąd potwierdzono 47 przypadków koronawirusa, w tym 13 w województwie śląskim. Jedna osoba nie żyje. To 57-letnia kobieta, która przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu [stan na 12 marca, na godz. 12.30].

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Koronawirus w Sosnowcu. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala w Zawierciu