W Czeladzi nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Miasto monitoruje sytuację i reaguje na bieżąco na wydarzenia w kraju i województwie śląskim.

Podobnie, jak w innych miastach, tu również zamknięto szkoły, przedszkola i żłobek. Zawieszono do odwołania wszystkie imprezy kulturalne na terenie miasta, a także działalność kina w Kopalni Kultury. Zawieszono oraz zajęcia w hali MOSiR i innych obiektach sportowych. – Zwracamy się z prośbą do instytucji prywatnych, organizujących zajęcia dla mieszkańców oraz do samych mieszkańców o ich ograniczenie lub zawieszenie – proszą urzędnicy.

Do odwołania wprowadzono zakaz odwiedzin w DPS Senior, a także zawieszono wszelkie zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku i wszystkich innych spotkań organizowanych dla seniorów. – Prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc osobom starszym w robieniu zakupów i udzielaniu innego wsparcia w celu unikania wychodzenia z mieszkania i kontaktowania się z otoczeniem – apelują władze miasta.

Urzędnicy apelują do mieszkańców, by ci ograniczyli wizyty w urzędach i instytucjach miejskich. – W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, apeluję do wszystkich mieszkańców, aby przychodzili do instytucji użyteczności publicznej tylko w sprawach najpilniejszych. W celu rozwiązania swojego problemu, w pierwszej kolejności proszę kontaktować się z drogą telefoniczną – mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

W całym kraju jak dotąd potwierdzono 47 przypadków koronawirusa, w tym 13 w województwie śląskim. Jedna osoba nie żyje. To 57-letnia kobieta, która przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu [stan na 12 marca, na godz. 12.30].

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Koronawirus w Sosnowcu. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala w Zawierciu