Do tej pory w Sosnowcu nie odnotowano żadnego przypadku zarażenia koronawirusem. Miasto cały czas monitoruje sytuację i reaguje na potencjalne zagrożenie.

Jak już wcześniej pisaliśmy, odwołano wszystkie imprezy (do 22 marca), zamknięto obiekty sportowe i kulturalne, ograniczono odwiedziny w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim i Domach Pomocy Społecznej. Odwołano wydarzenia jubileuszowe z udziałem seniorów, a Rejonowe Pogotowie Ratunkowe oddało do dyspozycji tzw. karetkę zakaźną.

Teraz urzędnicy wprowadzają dodatkowe restrykcje i zasady. – Apelujemy o maksymalne ograniczenie wizyt w Urzędzie Miejskim, Urzędzie Skarbowym, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i w innych instytucjach działających na terenie miasta – prosi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Dodatkowo sosnowieckie przychodnie wprowadzają teleporady. – Aby zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa należy ograniczyć wizyty w przychodniach zdrowia. W razie potrzeby prosimy w pierwszej kolejności o kontakt telefoniczny. Nasze przychodnie rejonowo-specjalistyczne udzielają teleporad specjalistycznych – podkreślają urzędnicy.

W całym kraju jak dotąd potwierdzono 47 przypadków koronawirusa, w tym 13 w województwie śląskim. Jedna osoba nie żyje. To 57-letnia kobieta, która przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu [stan na 12 marca, na godz. 12.30].

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Koronawirus w Sosnowcu. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala w Zawierciu