Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu wystartowała z kulturalnym podcastem „Bibliotalk”. Marcowy odcinek „Bibliotalku” poświęcony został magii kina. W roli gościa wystąpiła Kinga Baranowska-Jaworek, filmoznawczyni, specjalistka ds. promocji sosnowieckiej książnicy.

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu wyszła z nową, ciekawą inicjatywą. To kulturalny podcast „Bibliotalk”. – „Bibliotalk” nie będzie kolejną poważną i sztywną audycją internetową dla koneserów. Audio-rozmowy sosnowieckiej biblioteki skupią się na aktualnych zjawiskach kulturalnych, a wyróżniać je będą: swoboda w ujęciu tematów, lekki i przyjemny charakter wymiany myśli i poglądów, a także pasjonujące dyskusje prawdziwych miłośników kultury. Nie zabraknie ciekawostek, recenzji, poleceń. Audycje publikowane będą raz w miesiącu – mówi Kinga Baranowska-Jaworek z Zagłębiowskiej Mediateki.

Gospodarzem audycji jest Patryk Maciocha – pracownik działu Multimediów Zagłębiowskiej Mediateki. – W podcaście będziemy rozmawiać na tematy związane z szeroko rozumianą kulturą. W centrum uwagi znajdą się: literatura, kino, muzyka, seriale, sztuka i wiele innych. Różnorodności tematów wtórować będzie niezwykle ciekawy dobór gości. Wśród rozmówców znajdą się bibliotekarze, filmoznawcy, kulturoznawcy, menadżerowie kultury, filolodzy i artyści – opowiada Patryk Maciocha.

W marcowym odcinku o magii kina

Lutowy odcinek „Bibliotalku” poświęcony był komiksom. W roli gościa wystąpił Karol Kućmierz, filmoznawca, pracownik Wypożyczalni dla Dorosłych Zagłębiowskiej Mediateki. Z kolei w drugim, marcowym, odcinku Patryk Maciocha rozmawia o magii kina. Gościem programu jest Kinga Baranowska-Jaworek, filmoznawczyni, specjalistka ds. promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu.

Kinga Baranowska-Jaworek jest absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (specjalność: filmoznawstwo). Na co dzień, jako specjalistka ds. promocji i marketingu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, zajmuje się animacją społeczno-kulturalną, pozyskiwaniem funduszy, jest także odpowiedzialna za opiekę nad wizerunkiem Zagłębiowskiej Mediateki. Od niemal 10 lat kreuje filmową ofertę biblioteki, organizując m.in. cykliczne seanse dla dorosłych i dla dzieci. Interesuje się kinem, literaturą, muzyką, ekologią, sportem i zdrowym stylem życia.

Podcast znajdziemy na popularnych serwisach podcastowych: Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Anchor.fm, a także na kanale YouTube sosnowieckiej biblioteki.