Czwarty odcinek podcastu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu już czeka na słuchaczy. Lipcowy odcinek „Bibliotalku” poświęcony został pasji do gier komputerowych.

Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej biblioteki lub popularnych serwisów podcastowych (Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Overcast, Apple Podcasts, Anchor.fm). Lipcowy odcinek „Bibliotalku” poświęcony został pasji do gier komputerowych. W roli gościa wystąpiła Ewelina Równicka – bibliotekarka.

Ewelina Równicka absolwentka Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej na Uniwersytecie Śląskim. Bibliotekarz z wykształcenia i zamiłowania, na co dzień pracuje w wypożyczalni dla dorosłych w Zagłębiowskiej Mediatece. Interesuje się literaturą różnego rodzaju, dużo czasu poświęca na granie oraz czytanie nowinek ze świata gier, a ostatnie wolne chwile spędza ze znajomymi.

Najnowszy odcinek można posłuchać m.in. na Spotify i Anchor.

Bibliotalk

„Bibliotalk” to najnowszy projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Gospodarzem audycji jest Patryk Maciocha – pracownik działu Multimediów Zagłębiowskiej Mediateki. W podcaście prowadzone są rozmowy na tematy związane z szeroko rozumianą kulturą. W centrum uwagi znajdują się: literatura, kino, muzyka, seriale, sztuka i wiele innych. Różnorodności tematów wtóruje niezwykle ciekawy dobór gości. Wśród rozmówców znajdują się bibliotekarze, filmoznawcy, kulturoznawcy, menadżerowie kultury, filolodzy i artyści.

„Bibliotalk” nie jest kolejną poważną i sztywną audycją internetową dla koneserów. Audio-rozmowy sosnowieckiej biblioteki skupiają się na aktualnych zjawiskach kulturalnych, a wyróżniają je: swoboda w ujęciu tematów, lekki i przyjemny charakter wymiany myśli i poglądów, a także pasjonujące dyskusje prawdziwych miłośników kultury. Nie brakuje ciekawostek, recenzji, poleceń. Audycje publikowane są raz w miesiącu.