Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu wystartowała z kulturalnym podcastem „Bibliotalk”. Pierwszy odcinek został poświęcony komiksom.

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu wyszła z nową, ciekawą inicjatywą. To kulturalny podcast „Bibliotalk”. – „Bibliotalk” nie będzie kolejną poważną i sztywną audycją internetową dla koneserów. Audio-rozmowy sosnowieckiej Biblioteki skupią się na aktualnych zjawiskach kulturalnych, a wyróżniać je będą: swoboda w ujęciu tematów, lekki i przyjemny charakter wymiany myśli i poglądów, a także pasjonujące dyskusje prawdziwych miłośników kultury. Nie zabraknie ciekawostek, recenzji, poleceń. Audycje publikowane będą raz w miesiącu – mówi Kinga Baranowska-Jaworek z Zagłębiowskiej Mediateki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez MBP Sosnowiec (@mbp_sosnowiec)

Gospodarzem audycji jest Patryk Maciocha – pracownik działu Multimediów Zagłębiowskiej Mediateki. – W podcaście będziemy rozmawiać na tematy związane z szeroko rozumianą kulturą. W centrum uwagi znajdą się: literatura, kino, muzyka, seriale, sztuka i wiele innych. Różnorodności tematów wtórować będzie niezwykle ciekawy dobór gości. Wśród rozmówców znajdą się bibliotekarze, filmoznawcy, kulturoznawcy, menadżerowie kultury, filolodzy i artyści – opowiada Patryk Maciocha.

Na początek o komiksach

Lutowy odcinek „Bibliotalku” poświęcony został komiksom. W roli gościa wystąpił Karol Kućmierz, filmoznawca, pracownik Wypożyczalni dla Dorosłych Zagłębiowskiej Mediateki. – Karol jest absolwentem kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Interesuje się współczesną kulturą audiowizualną, muzyką i literaturą. Jest laureatem licznych konkursów recenzenckich i krytycznofilmowych oraz oddanym fanem komiksów – dodaje Patryk Maciocha.

Podcast znajdziemy na popularnych serwisach podcastowych: Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Anchor.fm, a także na kanale YouTube sosnowieckiej biblioteki.