Pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19 przyjęli pierwsi policjanci w województwie śląskim. Mundurowi realizując codziennie swoje zadania byli narażeni na zakażenie.

Rozpoczęły się szczepienia policjantów garnizonu śląskiego. W tym celu wyznaczono trzy punkty szczepień: Szpital Tymczasowy MCK w Katowicach, Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej i SP ZOZ MSWiA Poliklinika w Częstochowie. W skład grupy, która może się szczepić wchodzą: policja, straż pożarna, ochotnicza straż pożarna, straż graniczna, izba celno-skarbowa, straż miejska, straż ochrony kolei i inspekcja transportu drogowego.

Od początku epidemii policjanci każdego dnia realizują zadania związane z zapobieganiem i zwalczaniem Covid-19. Czuwanie nad przestrzeganiem obostrzeń, kontrola i wsparcie mieszkańców miasta przebywających na kwarantannie i w izolacji dają niestety aż nadto okazji by zaobserwować jak poważny przebieg może mieć ta choroba. Dlatego kiedy tylko pojawiła się możliwość, wielu policjantów zdeklarowało chęć poddania się szczepieniu przeciwko Covid-19.

Ruszyły szczepienia policjantów w województwie śląskim - fot. Śląska Policja
Ruszyły szczepienia policjantów w województwie śląskim – fot. Śląska Policja

Zaplanowano, że tygodniowo we wszystkich trzech punktach szczepień zaszczepionych zostanie około 2400 osób, w tym blisko 1400 samych policjantów. – Szacujemy, że akcja podania pierwszej dawki szczepionki powinna zakończyć się dla mundurowych już w maju, jeśli oczywiście nie wystąpią żadne nieprzewidziane utrudnienia – informują policjanci.

Przyjęcie kolejnej dawki szczepienia przewidziano na czerwiec.