W najbliższy weekend piłkarze Zagłębia mają przerwę w ligowych rozgrywkach. Zamiast meczu z Górnikiem Zabrze, podopieczni Dariusza Banasika zagrają mecz przyjaźni z Legią Warszawa. Trwa sprzedaż biletów.

W najbliższy weekend piłkarze Zagłębia mieli zmierzyć się z Górnikiem Zabrze. Mecz ten został jednak przełożony na 12 kwietnia. Powód? Trzech piłkarzy sosnowieckiego klubu (Konrad Michalak, Sebastian Milewski i Robert Bartczak) otrzymało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski.

PRZECZYTAJ: Prestiżowe zwycięstwo Zagłębia

Podopieczni Dariusza Banasika nie będą jednak próżnować. Do Sosnowca przyjadą bowiem legioniści, którzy również pauzują z powodu zgrupowania reprezentacji Polski. Mecz przyjaźni pomiędzy Zagłębiem a Legią zostanie rozegrany w sobotę, 25 marca, o godz. 11.00.

Spotkanie to zostało zgłoszone jako impreza masowa, dlatego Zagłębie, by pokryć koszty organizacji, zdecydowało się na sprzedaż biletów.

– Na spotkanie z Legią Warszawa można zakupić bilety jednorazowe. Bez posiadania Karty Kibica – przekazał sosnowiecki klub.

Aby zobaczyć mecz przyjaźni, trzeba więc będzie zapłacić 6 zł (trybuna kryta) lub 4 zł (trybuna odkryta).

– W sytuacji nadwyżki ze sprzedaży biletów, całkowity zysk z tego meczu zostanie przekazany na Akademię Zagłębia im. Włodzimierza Mazura – podkreślają przedstawiciele klubu.

To jednak nie koniec grania z Legią. Tego samego dnia w Sosnowcu będą gościć piłkarze Akademii Piłkarskiej stołecznego klubu. Młodzi legioniści z roczników 2005, 2006, 2007 i 2008 zmierzą się z rówieśnikami z Zagłębia.

Zobacz kulisy meczu z katowicką GieKSą: