Osiem firm zainteresowanych jest przebudową ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu. Wkrótce poznamy zwycięzcę.

Do sosnowieckiego magistratu wpłynęło osiem ofert od firm, które zainteresowane są przebudową ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu.

Miasto zarezerwowało na ten cel 3 932 012,45 zł. Okazało się, że inwestycja ta może być tańsza, bowiem aż siedem przedsiębiorstw złożyło nieco tańsze oferty.

Najtańszą ofertę złożyła firma Maximus z Tarnowskich Gór (3 149 642, 37 zł). Nieco droższa oferta wpłynęły od czeskiej spółki AWT Rekultivace (3 172 758,63 zł), a najwięcej zaproponowała znana już w Sosnowcu firma Krisbud z Trzebini, która za przebudowę głównej ulicy handlowej w mieście zaproponowała 4 316 696,71 zł. Wszystkie firmy zagwarantowały 6-letnią gwarancję na wykonane prace. Zwycięzcę przetargu poznamy w najbliższym czasie.

KLIKNIJ I ZOBACZ LISTĘ FIRM, KTÓRE ZŁOŻYŁY OFERTY

Przebudowa ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu - fot. UM Sosnowiec

Przebudowa ulicy Modrzejowskiej (odcinek od ulicy Warszawskiej do Kościelnej) jest jedną z ważniejszych inwestycji w centrum Sosnowca. Prace, oprócz robót ziemnych, zakładają m.in. wymianę nawierzchni (obecną kostkę brukową mają zastąpić granitowe płyty), elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery) oraz wymianę oświetlenia ulicznego na LED-owe.

Jednym z elementów prac będzie również ułożenie przez Tauron Ciepło ciepłociągu, do którego będą się mogły podłączać znajdujące się przy ulicy kamienice.

Przebudowa ulicy Modrzejowskiej ma być gotowa do połowy grudnia 2017 roku.

Jak oceniasz służbę zdrowia w naszym regionie?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...