35-letni mieszkaniec Będzina, w trakcie kłótni ze swoim sąsiadem oddał strzał z wiatrówki w kierunku drzwi 26-latka, przebijając wizjer i trafiając pokrzywdzonego w gałkę oczną.

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie na klatce schodowej jednego z budynków mieszkalnych przy ulicy 1 Maja w Będzinie. 35-letni mężczyzna i jego 26-letni sąsiad pili alkohol na klatce schodowej.

Gdy zabrakło alkoholu młodszy z mężczyzn wyszedł by kupić w sklepie kolejne piwa. Na zakup alkoholu 26-latek miał wziąć pieniądze od starszego mężczyzny. Z powodu upływającego czasu i nieobecności kompana „od kieliszka”. 35-latek postanowił go poszukać.

Uzbrojony w wiatrówkę zjawił się pod drzwiami jego mieszkania, by jak sam stwierdził sprawdzić czy nie ukrył się w nim przed sąsiadem. Mężczyzna wycelował karabin w kierunku wizjera drzwi i oddał strzał.

Jak się okazało po drugiej stronie stał 26-latek, a wystrzelony śrut po przebiciu wizjera trafił go bezpośrednio w oko. Mężczyzna szybko trafił na stół operacyjny, lekarzom nie udało się jednak uratować uszkodzonego oka.

Sprawca postrzelenia szybko trafił w ręce będzińskich stróżów prawa. Na wniosek policji i prokuratora sąd wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.