Mateusz Bodzioch nowym piłkarzem Zagłębia Sosnowiec. Zawodnik podpisał 1,5 roczny kontrakt  z opcją przedłużenia o rok. Dotychczas występował na boiskach Ekstraklasy grając w zespole Radomiaka Radom.

Doświadczony środkowy obrońca, dysponujący dobrymi warunkami fizycznymi ma w szeregach Zagłębia wzmocnić rywalizację w linii obronnej. Dotychczas był zawodnikiem Radomiaka, w którym w sezonie 2020/21 rozegrał 17 spotkań i strzelił jednego gola. Jesienią ubiegłego roku nie udało mu się wystąpić na boiskach Ekstraklasy, natomiast w Pucharze Polski zagrał w wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze.

– Rywalizacja zawsze pomaga drużynie. Przychodzę tutaj, by grać, zrobię wszystko, by trener postawił na mnie. Zawsze mam także swoje cele osobiste, o których nie będę głośno mówił, ale mam nadzieję, że będą one realizowane – komentuje Mateusz Bodzioch.

W trakcie swojej seniorskiej przygody był zawodnikiem Piasta Gliwice, LZS Leśnica, Ruchu Zdzieszowice, Korony Kielce, Energetyka ROW-u Rybnik, Odry Opole, Warty Poznań, Stali Mielec oraz w ostatnim czasie Radomiaka.