Na początku tygodnia piłkarze Zagłębia Sosnowiec rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej.

Piłkarze Zagłębia rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej od testów wydolnościowych. W hali pod balonem diagnostyce poddano 24 zawodników, którzy biegali w specjalnym sprzęcie pomiarowym firmy Cosmed.

Przede wszystkim skupiliśmy się na tym, by przeanalizować wydolność – mówi Artur Gołaś, trener przygotowania fizycznego. – Badaliśmy parametry tętna maksymalnego, parametry możliwości wysiłkowych, jeśli chodzi o pochłanianie tlenu. Badania prowadzone były w grupach 3-osobowych, co pół godziny, Każdy zawodnik biega z maską i będzie miał indywidualnie określone progi oraz pracę na najbliższe tygodnie – dodaje.

Zagłębie Sosnowiec zaczęło przygotowania do rundy wiosennej – fot. Marek Rybicki

W testach wzięli udział m.in. nowi piłkarze Zagłębia – Szymon Frankowski, Maciej Ambrosiewicz i Patrik Misak. Na pierwszych zajęciach zabrakło Filipa Karbowego, który przechodzi rehabilitację po operacji kości śródstopia, Mateusza Grudzińskiego, który wrócił do Legii Warszawa po skróceniu wypożyczenia oraz Patryka Mularczyka. Ten ostatni w najbliższych dniach opuści Zagłębie.

Zagłębie Sosnowiec zaczęło przygotowania do rundy wiosennej – fot. Marek Rybicki

W planach siedem sparingów

Podopieczni Kazimierza Moskala we wtorki i czwartki ćwiczyć będą dwukrotnie, zaczynając zajęcia od wizyty w siłowni w katowickiej AWF. W pozostałe dni czeka ich jeden trening. – W trakcie tych zajęć będą robione pomiary poziomu siły i mocy mięśniowej i od razu trening, by nie tracić czasu. Dwa razy w tygodniu zespół czeka mocna jednostka siłowa przeplatana elementami mocy. Ten etap będzie kontynuowany przez cały styczeń – dodaje trener Artur Gołaś.

Plan przygotowań sosnowiczan przewiduje rozegranie siedmiu sparingów. Zagłębiacy zagrają m.in. z Wisłą Kraków (20 stycznia), Koroną Kielce (23 stycznia), Widzewem Łódź (30 stycznia), Ruchem Chorzów (3 lutego), Hutnikiem Kraków (6 lutego), Garbarnią Kraków (13 lutego) i Puszczą Niepołomice (20 lutego).

Markas Beneta nie jest już zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu

Bez Markasa Benety

W rundzie wiosennej w barwach Zagłębia nie zobaczymy już Markasa Benety. Kontrakt litewskiego obrońcy został rozwiązany za porozumieniem stron.

27-letni Markas Beneta w rundzie wiosennej sezonu 2019/2020 rozegrał 11 spotkań ligowych i strzelił 1 bramkę. Z kolei w obecnych rozgrywkach Fortuna 1 Ligi zaliczył tylko jedno spotkanie. Łącznie reprezentant Litwy zagrał w barwach Zagłębia 12 ligowych meczów.