Hokeiści Zagłębia Sosnowiec w niedzielę, 3 października na własnym lodowisku zmierzy się z JKH GKS-em Jastrzębie, aktualnym mistrzem Polski.

Do najbliższej rywalizacji sosnowiczanie podejdą po niezwykle dziwnym weekendzie. Zagłębie w piątek 24 września pokonali 10:2 Podhale Nowy Targ. Dwa dni później przegrali w Sanoku z miejscowym STS-em 0:6.

Podopieczni trenera Grzegorza Klicha staną w niedzielę przed niezwykle trudnym zadaniem. Sosnowiczanie podejmą w nim aktualnego mistrza Polski, GKS Jastrzębie. Podopieczni trenera Roberta Kalabera w tym sezonie nie są w aż tak wysokiej formie jak w poprzednim.

Do tej pory jastrzębianie rozegrali sześć meczów, z czego wygrali tylko połowę. Daje im to obecnie dopiero piąte miejsce w ligowej tabeli. GKS jednak się rozegrał i wygrał ostatnie dwa spotkania. Podobnie jak Zagłębie pokonali wysoko Podhale, a w ostatnim meczu wygrali z aktualnym wiceliderem tabeli, Cracovią.

Sosnowiczan czeka więc trudne spotkanie. Z resztą to nie jedyne ciężkie przeszkody Zagłębia w pierwszych tygodniach października. W kolejnych kolejkach podejmą u siebie Cracovia, następnie czeka ich seria wyjazdów do Tychów, Katowic i Torunia. Zespół z Sosnowca muszą jednak zacząć wygrywać. Inaczej w play-offach mogą mieć spore problemy.

CZYTAJ KONIECZNIE:

Wysokie zwycięstwo hokeistów na rocznicę