Przed nami piłkarski weekend. Zagłębie Sosnowiec zagra w sobotę z ŁKS-em Łódź, natomiast piłkarki Czarnych swój mecz rozegrają dzień później z Górnikiem Łęczna. Oba spotkania odbędą się na wyjeździe. Czy możemy liczyć na podwójne zwycięstwo?

20 marca o godz. 18.00 Zagłębie Sosnowiec zagra na wyjeździe z ŁKS-em Łódź. Piłkarze z Łodzi są zdecydowanym faworytem tego spotkania – zajmują trzecie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi i od trzech kolejek nie zaznali porażki. Z kolei Zagłębie zajmuje ostatnie miejsce, i nie wygrało jeszcze w tym roku ani jednego spotkania.

W ostatniej kolejce podopieczni Kazimierza Moskala przegrali na własnym stadionie z Odrą Opole 0:2. ŁKS natomiast pokonał Stomil Olsztyn 2:0. Ostatnie starcie pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec, a ŁKS-em Łódź odbyło się 19 września 2020 roku. Na Stadionie Ludowym sosnowiczanie ulegli wtedy rywalom 1:2. Jak będzie tym razem?

Czarni Sosnowiec na wyjeździe z Górnikiem Łęczna

Czarni Sosnowiec rozegrają swoje spotkanie 21 marca o godz. 11.00 na wyjeździe z Górnikiem Łęczna. Zapowiadają się na spore emocje. Obie drużyny są w czołówce tabeli i w ostatnich kolejkach nie traciły punktów. Piłkarki z Sosnowca są w tym sezonie niepokonane, piastują fotel lidera i pewnie kroczą do tytułu mistrza Polski. Górnik Łęczna w ostatnich trzech sezonach sięgał po najwyższe trofeum, lecz w tym sezonie zajmuje czwarte miejsce i traci do Zagłębianek aż dziesięć punktów.

Ostatnia seria spotkań była zwycięska dla obu drużyn. Czarne rozprawiły się u siebie z Rolnikiem B. Głogówek wygrywając aż 9:0, natomiast Górnik Łęczna wygrał na wyjeździe z AZS UJ Kraków 8:1. W poprzedniej rundzie w konfrontacji obu zespołów sosnowiczanki wygrały 1:0.

Autor: Michał Konarski