W sobotnim meczu 13. kolejki Ekstraligi kobiet piłkarki z Sosnowca pokonały u siebie Rolnik B. Głogówek 9:0. Cztery bramki zdobyła Martyna Wiankowska.

W sobotę, 13 marca, do Sosnowca zawitał przedostatni w tabeli Rolnik B. Głogówek. Faworytem spotkania były sosnowiczanki, które w tym sezonie są niepokonane.

Po pierwszej połowie podopieczne Sebastiana Stemplewskiego prowadziły 2:0. Wynik spotkania w 23. minucie otworzyła z rzutu karnego Martyna Wiankowska, a w 37. minucie podwyższyła Agnieszka Jędrzejewicz.

W drugiej odsłonie gospodynie otworzyły worek z bramkami. Bramkarka Rolnika aż siedmiokrotnie zmuszona była wyjmować piłkę z siatki. Najwięcej bramek zdobyła Martyna Wiankowska (3), a po jednym trafieniu dołożyły Veronika Slukova, Alicja Materek, Agnieszka Jędrzejewicz i Paulina Czechowska.

Po 13. kolejkach piłkarki Czarnych wciąż mają sześć punktów przewagi nad SMS-em Łódź i osiem punktów nad trzecim Medykiem Konin. W następnej kolejce sosnowiczanki zagrają na wyjeździe z Górnikiem Łęczna (21 marca).

Czarni Sosnowiec – Rolnik B. Głogówek 9:0 (2:0)

Bramki: 1:0 – Martyna Wiankowska (23., karny), 2:0 – Agnieszka Jędrzejewicz (37.), 3:0 – Veronika Slukova (56.), 4:0 – Alicja Materek (72.), 5:0 – Agnieszka Jędrzejewicz (73.), 6:0 – Martyna Wiankowska (76.), 7:0 – Paulina Czechowska (77.), 8:0 – Martyna Wiankowska (88.), 9:0 – Martyna Wiankowska (92.).