Pod hasłem: „Włącz się w obieg” na terenie Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej w sobotę, 14 sierpnia odbędzie się bazar fabryczny. To jeden z projektów realizowanych w ramach konkursu: Fabryka Pełna Życia – działaj z nami!

Bazar fabryczny to projekt Fundacji Fabryka Kulturalna. W jego trakcie do nabycia będą m.in. naturalne kosmetyki, rękodzieło i książki. Zorganizowany zostanie też szafing, podczas którego będzie można pohandlować albo wymienić się ubraniami i dodatkami. Impreza potrwa od 10.00 do 18.00.

fabryka pełna życia
Fabryka Pełna Życia – fot. Radosław Kaźmierczak

Bazar fabryczny jest projektem z konkursu na mikrodotacje realizowanym, jako zadanie publiczne współfinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Fabryka Pełna Życia została wybrana na operatora konkursu na mikrodotacje w mieście w ramach procedury regrantingu.

Bazar to nie jedyna atrakcja, z której można skorzystać w najbliższy weekend. Dla spragnionych większej dawki rekreacji odbędą się zajęcia jogi. W sobotę o godz. 10.30 na specjalnych warsztatach dla dzieci organizowanych przez bawialnię/kawiarnię BOHOmaz, a w niedzielę o godz. 10.00 tradycyjnie z Chatą Jogi prowadzone będą zajęcia na trawie.

joga na trawie
Fabryka Pełna Życia – fot. Radosław Kaźmierczak

Ponadto, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, odbędzie się Dąbrowski Jarmark Staroci. To świetny pretekst, aby wybrać się na przedpołudniowy spacer na ulicę Kościuszki 3. A dla tych, którzy wolą przełożyć wyjście z domu na wieczorną porę, jest propozycja muzyczno-taneczna, czyli potańcówkę międzypokoleniowa, która rozpocznie się o godz.19.00. Wstęp na imprezy jest wolny.