Przed nami wyjątkowe wydarzenie. W Fabryce Pełnej Życia odbędzie się spektakl „Mam marzenie” Circus Debere Berhan, który odbywa się w ramach wydarzenia Brave Kids Together Autumn 2021.

Brave Kids to projekt edukacyjno-artystyczny, podczas którego spotykają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata. Różnią się doświadczeniami życiowymi, talentami artystycznymi, religiami i tradycjami. Łączą je za to chęć wspólnego tworzenia, otwartość na drugiego człowieka i niebywała umiejętność przełamywania barier i ograniczeń świata dorosłych.

Projekt realizowany jest od 2009 roku. Warsztaty stanowią istotę całego projektu, który za cel stawia sobie stworzenie wspólnej płaszczyzny pracy i zabawy, wymiany umiejętności, budowania w dzieciach postaw tolerancji i otwartości na inne kultury. W procesie warsztatowym dzieci uczą się od siebie nawzajem według zasady „Dzieci uczą dzieci”.

Grupa cyrkowa z Etiopii z Circus Debere Berhan, która gości w Polsce ma już za sobą występy w Warszawie, Wrocławiu i Przemyślu, teraz czas na Dąbrowę Górniczą. W środę odbyły się tu warsztaty artystyczno-cyrkowe, na widzów czeka teraz spektakl.

Brave Kids Together Autumn 2021

Przedstawienie grupy cyrkowej to ciekawa opowieść o dążeniu młodej dziewczyny do spełnienia marzeń, która została muzykiem, wbrew trudnościom i sprzeciwowi rodziców. Przedstawienie skłania do podejmowania dialogu i poszukiwania kompromisu między silnymi, tradycyjnymi przekonaniami rodziców i artystycznymi aspiracjami młodej dziewczyny.

Spektakl został opracowany w oparciu o podejście teatru rozwoju, przekazującego treści edukacyjne poprzez zabawę, zaangażowanie i aktywność wszystkich uczestników. Spektakl wpisuje się w nurt europejskiej trasy cyrkowej grupy (występy w Niemczech, Słowacji, Austrii, Bułgarii). Dąbrowa Górnicza jest jednym z czterech miast w Polsce w tej europejskiej trasie.

przedstawienie
Breave Kids – fot. breavekids.eu

Głównym celem przedstawienia jest podniesienie świadomości i promowanie równych szans dla dziewcząt w życiu społecznym, wzmocnienie roli i udziału młodych artystów, kobiet i mężczyzn, w kwestie społeczne i rozwojowe poprzez ekspresję kultury.

Circus Debere Berhan (CDB) był pierwszym profesjonalnym cyrkiem w Etiopii, który powstał w 1998 roku w mieście Debere Berhana. Zaczął on prowadzić zajęcia sztuki cyrkowej dla dzieci żyjących w biedzie, aby poprawić ich warunki i zapewnić im możliwość przerwania cyklu ubóstwa, dzięki zarabianiu poprzez sztukę cyrkową.

Spektakl „Mam marzenie” odbędzie się w piątek, 22 października w Fabryce Pełnej Życia o godz. 17:30. Ponadto, tego dnia, także w fabryce odbędzie się spektakl „Igraszki z diabłem”.