Jak posprzątać dom w duchu eko? Jak zrobić samemu ekologiczne środki czystości? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znaleźć będzie można podczas warsztatów organizowanych w ramach „Fabryki Pełnej Zdrowia”.

„Fabryka Pełna Zdrowia” to szereg spotkań warsztatowych, których celem jest uwolnienie potencjału i talentów uczestników oraz podniesienie świadomości na temat zdrowego i ekologicznego stylu życia.

– Tym razem przekształcamy Fabrykę w miejsce przyjazne, naturalne, gdzie spędzimy czas rodzinnie i przyjaźnie nie tylko dla siebie, ale i dla środowiska – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

W ramach spotkać organizowanych w dąbrowskiej Fabryce Pełnej Życia odbędą się warsztaty wytwarzania ekologicznych środków czystości (2×2,5h) Podczas spotkań, które odbędą się 25 i 27 października, uczestnicy dowiedzą się o wpływie wytwarzania chemicznych środków czystości na środowisko naturalne.

Poznają alternatywę dla sklepowych środków czystości oraz nauczą się je wykonywać z ogólnodostępnych produktów (proszki do prania, kule do wc, płyn do mycia szyb, pasta czyszcząca).

W listopadzie (3 i 9.11) zaplanowano warsztaty wytwarzania ekologicznych środków kosmetycznych, na których uczestnicy dowiedzą się o sposobie wytwarzania naturalnych kosmetyków i samodzielnie zrobią peeling do ciała, oliwkę, mgiełkę magnezową, dezodorant w kremie, mydło, kule do kąpieli, balsam do ust.

Ponadto, będzie to okazja, aby uczestnicy poznali alternatywę dla sklepowych środków kosmetycznych oraz nauczyli się je wykonywać z ogólnodostępnych produktów.