Kolejny raz Urząd Marszałkowski w Katowicach ogłosił konkurs na Najlepszą Przestrzeń Województwa Śląskiego 2021. Wśród nominowanych znalazło się pięć realizacji z naszego regionu.

Każdego roku w konkursie nagradzane są projekty realizowane na terenie województwa śląskiego. Jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno Architektonicznej wybiera najlepszy z ich, który został wykonany w okresie poprzedniego roku kalendarzowego. Oni wybiorą laureatów tegorocznego konkursu.

Mieszkańcy mają głos

Mieszkańcy województwa również mają możliwość oddania głosów na swoich faworytów. Aby zagłosować wystarczy wejść na stronę konkursową. Tam można oddać głos za trzy punkty na swojego faworyta. Maksymalnie można przyznać „oczka” trzem realizacją.

Na oddanie głosów mieszkańcy mają czas do końca sierpnia. Głosujący podaje podczas niego swój adres email. Na niego wysyłany jest link. Po kliknięciu głos zostaje uwzględniony. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas gali na przełomie września i października 2021 roku.

Pięć obiektów z Zagłębia

Do konkursu zgłoszono 33 realizacje. Pięć z nich znajduje się na terenie naszego regionu. Są to: park Podlesie w Dąbrowie Górniczej, nitowana wieża ciśnień w Będzinie-Grodźcu, centrum usług społecznościowych i aktywności lokalnej Rynek 22 w Czeladzi, Miejski Dom Kultury „Kazimierz” w Sosnowcu oraz Hala Widowiskowo-Sportowa w Jaworznie.