W najbliższy weekend, w dąbrowskiej Fabryce Pełnej Życia przygotowano wiele wydarzeń, które zainteresują każdego, niezależnie od wieku. Będzie w czym wybierać!

W piątek, 15 października na terenie Fabryki Pełnej Życia odbędzie się Dąbrowski Dzień Żywności i Walki z Głodem, organizowany przez Dąbrowskie Stowarzyszenie Rodzin w Kryzysie. Od godz. 13.00 do 16.00 aktywiści oraz społecznicy będą wydawać paczki żywnościowe dla potrzebujących oraz częstować ciepłym posiłkiem.

Każdy chętny może już teraz przyłączyć się do akcji poprzez: przekazanie żywności niezbędnej do przygotowania poczęstunku dla potrzebujących oraz paczek żywnościowych, pomoc w dniu przedsięwzięcia – w formie wolontariatu, promocję przedsięwzięcia, dotarcie z informacją do osób potrzebujących oraz wpłatę darowizny na rzecz Stowarzyszenia – z dopiskiem: na organizację Światowego Dnia Żywności i Walki z Głodem w Dąbrowie Górniczej (nr konta: 63 1560 1010 0000 9480 0000 1763).

Światowy Dzień Żywności ustanowiony został w 1979 roku (na dzień 16 października) przez Organizację ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Celem obchodów Światowego Dnia Żywności jest pogłębianie świadomości na temat problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem, niedożywieniem i ubóstwem. Akcja ma też na celu zwrócenie uwagi na ilość żywności, którą marnujemy w codziennym życiu i zachęcenie do pomocy potrzebującym żyjącym blisko nas.

Mekka psiarzy

W sobotę, 16 października Fabryka ponownie stanie się mekką psich opiekunów. Tego dnia w Dąbrowie Górniczej odbędą się już po raz trzeci PSOTY, czyli wydarzenie, które łączą w sobie targi z akcesoriami, kosmetykami i smaczkami dla psów, akcję charytatywną wspierającą adopcje psów i kotów, a także wykłady i warsztaty dotyczące psów, ich zdrowia i szczęśliwszego życia.

Wydarzenie rozpocznie się o godz.11:00. W Warsztacie Fabryki do godziny 17:00 będzie można nabyć obroże, szelki, przekąski czy kosmetyki, dzięki którym pieski np. po błotnistej kąpieli będą mogły w bezpieczny sposób powrócić do swej czystej postaci.

PSOTY mają na celu promowanie polskich, często rodzinnych firm, dla których zdrowie i wygoda psów jest największym motorem napędowym do działania. Na wydarzeniu można skonsultować dobór sprzętu czy kosmetyków z ekspertami, zmierzyć psa, by uszyć mu później możliwie najwygodniejsze szelki, czy spróbować czy dana karma/smaczki przypadną psu do gustu. To także możliwość poznania zwierzaków do adopcji, porozmawiania o tym, jak wprowadzić nowe zwierzę do naszego domu lub stać się domem tymczasowym.

Na miejscu będzie można wspomóc finansowo fundację obecną na wydarzeniu lub przynieść dary, które zawsze przydadzą się w zwierzęcych azylach. Podobnie jak na poprzednich edycjach będą prowadzone zajęcia edukacyjne. Impreza odbywa się pod hasłem #możnaZpsem – oczywiście, jeśli pies będzie się dobrze czuł w gwarnym miejscu z dużą ilością obcych ludzi i psów.

Wydarzenia targowe

Jesienna edycja „Bazaru Fabrycznego – włącz się w obieg” organizowanego przez Fundację Fabryka Kulturalna odbędzie się w niedzielę, 17 października w duchu #zerowaste. W przestrzeni wystawienniczej Warsztatu w Fabryce Pełnej Życia od godz. 10.00 do 16.00, dla chętnych czekać będą między innymi: naturalne kosmetyki i akcesoria, szafing, ubrania i dodatki, rękodzieło, upcykling (przetwarzanie odpadów dodające im wartości), rzemiosło czy vintage (odzież z poprzedniej epoki) oraz antykwariat.

Podczas Bazaru Fabrycznego dostępna będzie strefa szafingu, na której będzie można kupić lub wymienić swoje rzeczy z innym wystawcom, strefa renowacji starych mebli, gdzie będzie można zobaczyć, jak ratuje się stare eksponaty, czy zakupić naturalne kosmetyki i akcesoria. A wszystko to odbywać się będzie w duchu #zerowaste.

Ponadto, tradycyjnie w trzecią niedzielę miesiąca Fabryka Pełna Życia gości Dąbrowski Jarmark Staroci. Organizatorzy – Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej – zapewniają dużo wrażeń zwiedzającym stoiska handlowe zawsze zawierające ciekawe i wyjątkowe przedmioty zarówno współczesne jaki i z nutką historii w tle.