W najbliższy weekend, 2 i 3 października po raz szósty odbędą się Dąbrowskie Dni Fantastyki FPS. Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Fantastyki Militarnej odbędzie się w Fabryce Pełnej Życia.

Dwudniowy event wypełniony będzie atrakcjami. Uczestników imprezy czekają między innymi panele tematyczne, gry planszowe, turniej strzelecki, warsztaty dla dzieci, nocne granie w gry RPG, czyli w gry fabularne, a także escape challange.

Plakat VI edycji Dąbrowskich Dni Fantastyki FPS
Plakat VI edycji Dąbrowskich Dni Fantastyki FPS – fot. mat. pras.

Odwiedzających imprezę w sobotę czekają panele tematyczne dotyczące gier planszowych, RPG czy pracy artystycznej z dziećmi. Wieczorem będą mieli okazję rozegrać sesję LARP-a (gra typu RPG na żywo) lub wziąć udział w turnieju strzeleckim.

Niedziela będzie należeć do cosplayerek i członków grupy rekonstrukcyjnej drużyny wikingów, którzy opowiedzą o swojej pasji. W ciągu dnia będzie się odbywać „Escape Challange”, czyli gra escapowa, w której dwie osoby będą ścigać się kto, jako pierwszy rozwiąże zagadki i dostanie się do wnętrza skrzyni.

Impreza jest realizowana z programu miktograntów współfinansowanego ze środków Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej. Wstęp na event jest wolny.