ZTM wprowadził zmiany w rozkładach jazdy. Uruchomiono nowe połączenia do najbardziej popularnych kąpielisk oraz dodatkowe linie nocne.

Od soboty pasażerowie mogą korzystać ze wszystkich miejsc w pojazdach komunikacji miejskiej, ponieważ rząd zniósł dotychczasowe obostrzenia w postaci 75 proc. zajmowanych miejsc. Warto przy tym podkreślić, że utrzymany został nakaz noszenia maseczek w autobusach, tramwajach i trolejbusach. Zmiany dotyczące maksymalnej liczby podróżujących zbiegają się z rozpoczęciem wakacji. Oznacza to, że obowiązują również nowe rozkłady jazdy.

Modyfikacje dotyczą m.in. przywrócenia niektórych linii oraz uruchomienie dodatkowych połączeń do różnych ośrodków rekreacyjnych. – Rozumiemy potrzeby mieszkańców regionu, także te wakacyjne, kiedy to wszyscy jesteśmy spragnieni słońca i wyjazdów do miejsc, gdzie można się schłodzić. Dlatego dostosowujemy naszą ofertę do bieżących oczekiwań. Mieszkańcy metropolii w czasie wakacji będą mogli w łatwiejszy sposób dotrzeć do ulubionych kąpielisk. Wśród tych są np. Pogoria I w Dąbrowie Górniczej, jezioro Czechowice w Gliwicach czy kąpielisko Maciejów w Zabrzu – podkreślają przedstawiciele ZTM.

Nowe linie – dokąd nimi dojedziemy?

Stałymi połączeniami autobusowymi czy też tramwajami można dojechać w wiele miejsc o charakterze rekreacyjnym. Niezależnie od nich zaplanowano nowe lub wzmocnienie dotychczasowych połączeń do kilku popularnych w okresie wakacyjnym miejsc.

Są to: zbiornik Rogoźnik w Bobrownikach (w soboty, niedziele i święta) – linie nr 52 i 700, Dolina Górnika w Chorzowie (w soboty, niedziele i święta) – linia nr 98, kąpielisko Maciejów w Zabrzu (codziennie) – linie nr 250 i 659 oraz jeziora Czechowice w Gliwicach (w soboty, niedziele i święta) – linia nr 650.

Zmiany to także większe autobusy i linie nocne

Wakacyjne zmiany rozkładów jazdy to nie tylko dodatkowe połączenia. W wybrane dni, do miejsc często odwiedzanych przez pasażerów dojeżdżać będą autobusy mieszczące większą liczbę pasażerów. Tak jest np. w przypadku linii nr 175, która umożliwia dojazd do zbiornika Pogoria I w Dąbrowie Górniczej.

Ponadto, przywrócone zostaną także kursy linii nocnych, tj. 1N, 692N, 905N i 906N. – Pomyśleliśmy przede wszystkim o naszej młodzieży, która teraz, w okresie wakacyjnym spędza jednak wieczory przede wszystkim poza domem. Stąd decyzja o wprowadzeniu dodatkowych linii w rozkładach jazdy – wyjaśniają przedstawiciele ZTM.

„Otwieramy szeroko drzwi na powrót normalności“

Zmianom w rozkładach jazdy i rządowych limitów towarzyszyć będzie kampania promocyjna „Otwieramy szeroko drzwi na powrót normalności“, której celem jest zachęcenie mieszkańców metropolii do korzystania z komunikacji miejskiej.

W trakcie trwania kampanii pokazywane będą nowe bilety, które zostały wprowadzone do taryfy w kwietniu, przypomniane zostanie m.in., że na bilecie dziennym w weekendy druga osoba może jechać za darmo, a z linii lotniskowych można korzystać w cenie zwykłego biletu jednorazowego. W sumie zaplanowano pięć odsłon tej akcji i każda będzie promować inne rozwiązanie taryfowe.

CZYTAJ TAKŻE:

Bezpieczne wakacje nad wodą. Uważajmy na siebie podczas wakacyjnego wypoczynku