echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Już w najbliższą sobotę, 24 lipca w Zagłębiowskiej Mediatece odbędzie się wyjątkowe spotkania z ożywionymi postaciami z ilustracji książkowych, którym towarzyszyć będą kiermasze książek i akcje bookcrossing.

„Jak żywe! – cztery plenerowe spotkania z bajką” odbywają się w cztery letnie soboty: 10 i 24 lipca oraz 7 i 21 sierpnia o godz. 11.00 w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu). Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak obowiązuje limit miejsc.

Podczas ogrodowych spotkań, aktorzy z Teatru Zagłębia w Sosnowcu (partner akcji letniej) oraz pracownicy biblioteki, dzięki kostiumom, charakteryzacji i grze aktorskiej, przeobrażą się w postacie z ilustracji wybranych książek, a następnie odczytają wspomniane książeczki dzieciom. Najmłodszych odwiedzą Ania z Zielonego Wzgórza, demoniczna Cruella, dobra wróżka chrzestna i Kapelusznik z Krainy Czarów.

Dodatkowo, uczestnicy ogrodowych spotkań będą mogli wziąć udział w akcji bookcrossingowej, czyli wymianie – książka za książkę oraz zapoznać się z aktualną ofertą rynku wydawniczego dla dzieci i młodzieży przy pełnym ilustratorskich perełek stoisku Księgarni Bookszpan z Sosnowca (partner akcji letniej).

– W najbliższą sobotę, 24 lipca, zapraszamy na spotkanie z aktorem Teatru Zagłębia Tomaszem Muszyńskim, który wcieli się w jedną z postaci z „Alicji w Krainie Czarów” – mówi Kinga Baranowska-Jaworek, specjalista ds. promocji i marketingu z Zagłębiowskiej Mediateki.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);