W miniony weekend sosnowieccy policjanci rozpoczęli intensywne działania Bezpieczne Wakacje – także te w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Mundurowi na rowerach, pieszo, a także funkcjonariusze w cywilnych ubraniach kontrolowali tereny przy zbiornikach wodnych.

Patrole rowerowe to często spotykany widok w okolicach sosnowieckich akwenów. Policjanci w ten sposób mogą szybko przemieszczać się po rozległym terenie dbając o to, by wypoczywający nad wodą mieszkańcy miasta byli bezpieczni. Zarówno oni, jak i inni policjanci pełniący służbę w rejonach zbiorników wodnych, dbają, by dzieci i dorośli korzystający z uroków lata nie padli ofiarą kradzieży czy innych przestępstw.

– Sprawdzają czy zachowanie osób korzystających z tych obiektów jest właściwe i czy dzieciom zapewniono odpowiednią opiekę. W trakcie takich służb policjanci korzystają również z okazji, by prowadzić działania profilaktyczne – z mieszkańcami miasta rozmawiają o zasadach bezpiecznej kąpieli i wypoczynku nad wodą – wyjaśniają przedstawiciele sosnowieckiej policji.

Wszystkie tego typu aktywności policjantów potrwają do końca sezonu.