Na ulice Sosnowca ponownie wyjedzie „Czerwony autobus”, a wraz z nim cykl imprez z animacjami dla dzieci. Autobus będzie jeździł po mieście w weekendy, do końca sierpnia.

Wyprodukowany w latach osiemdziesiątych Jelcz M11, ponownie pojawi się na ulicach Sosnowca. Pięknie zachowany pojazd w oryginalnych barwach i wyposażeniu będzie przewoził na miejsce animatorów. Oklejony symbolami Sosnowca – postaciami Jana Kiepury, Poli Negri, Władysława Mazura, maskotką Zuzią oraz logotypami miasta i akcji „Bliżej Siebie”. Dodatkowo podczas wydarzenia może zabrać chętnych na krótką przejażdżkę po okolicy.

Autobus będzie jeździł po mieście w weekendy, do końca sierpnia. Dotrze do różnych miejsc, wjedzie w osiedla i parki. – Zaczynamy tanecznie czyli na początek mini disco i tańce do muzyki. Następnie tradycyjne animacje dla dzieci – kącik malucha, modelowanie balonów, pokaz baniek mydlanych, malowanie na streczu, zabawy z chustą, quizy, zagadki, konkursy etc. – wylicza Michał Mercik, naczelnik wydziału kultury i promocji miasta.

Czerwony autobus Szpilmana - fot. UM Sosnowiec
Czerwony autobus Szpilmana – fot. UM Sosnowiec

W soboty 7.08, 14.08, 21.08 oraz na zakończenie akcji w niedzielę, 29 sierpnia po animacjach zagra Sosnowiecka Orkiestra Dęta. Z kolei w sobotę, 21 sierpnia oraz na zakończenie, czyli w niedzielę 29 sierpnia odbędą się również warsztaty i pokazy drukowania 3D. W planach jest także specjalny pokaz m.in.: chodzenia na szczudłach, żonglowanie (piłkami, obręczami, maczugami), talerze cyrkowe, monocykl. Wydarzenie jest organizowane w ramach kampanii „Bliżej Siebie”.

– Wracamy do akcji, która cieszyła się w ubiegłym rokiem sporym zainteresowaniem. To jeden z punktów wpisujących się w projekt „Lato w Mieście”. Plan trasy „Czerwonego Autobusu” zakłada dotarcie do różnych zakątków naszego miasta, przy czym będą to nowe miejsca, do których w ubiegłym roku nasz specjalny autobus nie dotarł. Tym razem zawita m.in.: na plac zabaw przy ul. Dmowskiego czy skwer przy ul. Kalinowej – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

W najbliższą niedzielę czerwony autobus pojawi się na placu zabaw przy ulicy Legionów/Warneńczyka.

CZYTAJ TAKŻE:

Pożyczka online – procedury, formalności, wymagania