Już 28 sierpnia, każdy będzie mógł skorzystać z wakacyjnej oferty miasta Będzin, które przygotowało masę atrakcji na ten dzień.

Najwięcej atrakcji przygotowanych jest dla najmłodszych. Największa z nich otrzymała kolorowe wyróżnienie, a jest to, dobrze znany każdemu, festiwal kolorów. Jednakże nie tylko dzięki niemu będzie można pomalować swój świat, ponieważ każdy będzie mógł stać się kimś lub czymś innym, dzięki malowaniu i brokatowaniu twarzy.

Okrągłe, magiczne i latające, to oczywiście bańki mydlane i balony. Wszyscy je uwielbiamy i dobrze wspominamy, bo kto nigdy nie stracił balonu w kontakcie z ostrym przedmiotem albo przyglądał się jego ucieczce w stronę nieba? Dlatego festyn jest świetną okazją, by przywrócić te wspomnienia lub zbudować nowe.

Słodkie i kłębiaste, to nie chmury, a wata cukrowa, czyli nieodzowny element każdego wydarzenia. Jeśli jednak ktoś nie lubi jej słodyczy i lepkości, w menu jest również popcorn, słony i chrupiący. Kiedy brzuchy zostaną napełnione, czas wyruszyć w poszukiwaniu przygody, a może zrodzić w sobie pasję. Posłuży temu wyjątkowa atrakcja, jaką będą wozy strażackie OSP Grodziec.

To nie wszystko, bo zabawie będą towarzyszyły stragany z zabawkami, także portfele mogą zostać nieco uszczuplone. Natomiast za darmo będzie można skorzystać z namiotu profilaktycznego oraz treningu judo i karate.

– Serdecznie zapraszam wszystkich na ostatni już weekend wakacji, będzie kolorowo i muzycznie. 28 sierpnia, od godziny 15:00 na najmłodszych mieszkańców będzie czekało mnóstwo atrakcji w parku Syberka. Festiwal kolorów, bańki mydlane, gry i zabawy! – mówi Łukasz Komoniewski, prezydenta miasta Będzin