Mieszkańcy Zagórza doczekają się miejsca, gdzie będą mogli spędzać swój wolny czas. Miasto planuje stworzyć wokół placu Papieskiego nowy park.

Zagórze to dzielnica z największą liczbą mieszkańców Sosnowca. Mieszkający wokół placu Papieskiego nie mają w swojej najbliższej okolicy żadnego parku ani zalesionego skweru. W ciągu kilka najbliższych lat ma się to jednak zmienić.

16 października miasto oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa „Hutnik” podpisały list intencyjny w sprawie utworzenia parku. Ma on powstać przy placu Papieskim, czyli pomiędzy ulicami Rydza-Śmigłego, Gwiezdną a 11 Listopada (boczna).

W sosnowieckiej dzielnicy Zagórze powstanie nowy park – fot. UM Sosnowiec
W sosnowieckiej dzielnicy Zagórze powstanie nowy park – fot. UM Sosnowiec

Jak przekonują urzędnicy, nowy park będzie zajmował blisko 4 hektary niezagospodarowanego terenu. – Nasadzimy ponad 2 tysiące drzew liściastych. Chcielibyśmy wybudować tutaj także park linowy i labirynt z krzewów. Myślimy również o kilku innych atrakcjach, ale ostateczny kształt poznamy, gdy będziemy mieli pełny projekt, który powstanie przy udziale mieszkańców – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Teren, na którym powstanie park, przez wiele lat był użytkowany jedynie sporadycznie przy okazji objazdowego wesołego miasteczka lub imprez organizowanych przez miasto bądź spółdzielnie.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie inne miasta naszego regionu zmodernizowały miejskie parki – m.in. w Dąbrowie Górniczej (park Zielona) i Czeladzi (park Grabek).

14 KOMENTARZE

 1. nie rozumiem budowy nowych parków jak Park Sielecki leży i kwiczy…a to jest centrum miasta!!! jego część na przeciw UM jest w tragicznym stanie…jak widać robione są wszystkie parki z okolicznych dzielnic a ten najbardziej wizerunkowy w środku miasta będzie zrobiony na końcu czy w ogóle?

 2. A czemu nie powstanie tam gdzie rosną już drzewa , nasadzenia patyków które być może wyrosną za 40 lat to pomysł godny tego pomysłodawcy i jemu zaufanych radnych ,a czemu nie park pomiędzy tzw.środulą a Zagórzem przecież to śmietnisko i ta sztuczna górka to jest idealne miejsce na park ,po co wycinać tam drzewa dla bzdurnych zachcianek i budować stadion na którego trzeba znaleźć wielkie pieniądze w tak biednym mieście.

 3. Władze obecne Spółdzielni Hutnik nie są przychylne mieszkańcom a wręcz przeciwnie i życie w symbiozie raczej jest
  niemożliwe.Mieszkańcom utrudnia się egzystencję a nie ułatwia.

 4. Parki , zieleń jestem za Wszystko należałoby robić z głową :zadbać o stare drzewa połamane gałęzie uschnięte -usunąć Zrobić przegląd Zniszczone krzewy z różnych powodów doprowadzić do estetycznego wyglądu
  Wszech obecny nieporządek zniwelować
  CHODNIKI !!!!! to się nie mieści w głowie jak wygląda dojście z ul Kieleckiej NIEPARZYSTEJ do przystanku- zapraszam WŁODARZY miasta na spacer po płytach położonych 40 lat temu

 5. Cynizm przechodzący moją wyobraźnię .Nie tak dawno wycięto drzewa (Spory obszar zieleni)pod budowę Kauflanda oraz dwoch sąsiadujacych obok pawilonów.Kilkanascie sporych drzew usunietych pod budwę Lidla… Piękne duże drzewa prawdopodobnie topole Które dawały ludziom schronienie przed słońcem w czasie upalnych dni ludziom czekające na przystank.Zaraz powstanie osiedle pomiędzy Gwiezną a 11 Listopada.Gdzie też zostanie wycięta spora liczba drzew.Następnie zajęto się Górką środulską gdzie zostaną wycięte kolejne drzewa (Pod budowę ośrodka sportowego).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here