W piątek, 10 sierpnia oficjalne otwarcie największego w regionie wodnego placu zabaw, który kosztował blisko 6 mln zł. Na jaworznickich Plantach na najmłodszych czekać będzie szereg atrakcji, m.in. zabawy i konkursy, strefy relaksu, fotobudka i koło fortuny. A wszystko w stylistyce hawajskiej.

Obiekt, który powstał w miejscu, gdzie kiedyś działała kopalnia zaprojektował Robert Skitek, który ma na sowim koncie podobną atrakcję na remontowanym nabrzeżu jeziora Paprocany w Tychach.

Dzieci znajdą tu kilkadziesiąt atrakcyjnych wodnych zabawek umieszczonych na „wyspie”, wokół której płynie sztuczny potok. Wśród atrakcji są m.in. kolorowe fontanny, wiatraczki do „rozrzucania” wody oraz urządzenia do wytwarzania tzw. kurtyn wodnych. Woda w instalacji jest filtrowana i podgrzewana. Cały teren placu zabaw został pokryty bezpieczną antypoślizgową wykładziną z gumy. Z kolei dorośli znajdą tu osłonięte przed miejskim zgiełkiem miejsca relaksu nad wodą wśród zieleni.

– Woda to dla dzieci naturalny żywioł do zabawy. Nie dziwi zatem, że najmłodsi jaworznianie chętnie bawią się przy miejskich fontannach. Niestety, nie są to miejsca przeznaczone do tego celu, ale przecież dzieciństwo ma swoje prawa, które należy uszanować, i dlatego w Jaworznie powstał wodny plac zabaw. Miejsce, które jest stworzone do bezpiecznego chlapania i pryskania oraz do wspólnego spędzania czasu dla całych rodzin, a także miejsce, gdzie naprawdę można dać upust niewyczerpanej dziecięcej energii – mówi prezydent Paweł Silbert.

Przed nami jeszcze wakacyjne dni, które można będzie spędzić w tym nowym punkcie na rekreacyjnej mapie Jaworzna – dodaje.

W piątek, 10 sierpnia w godz. 12:00- 18:00 odbędzie się oficjalne otwarcie obiektu, który kosztował 5,9 mln zł. Tego dnia zapanowano specjalną strefę animacji dla dzieci, zawody piłki plażowej, będzie także strefa relaksu, hawajska fotobudka i hawajskie koło fortuny.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

To będzie największy wodny plac zabaw w regionie