W Jaworznie powstanie wodny plac zabaw. W miejscu, gdzie kiedyś działała kopalnia, powstanie plac zabaw z różnymi wodnymi atrakcjami i zabawkami oraz część spacerowa. Inwestycja ma kosztować 5,9 mln zł.

W ciągu kilku najbliższych dni rozpoczną się prace związane z budową wodnego placu zabaw na jaworznickich Plantach. Inwestycja ma być oddana do użytku przed przyszłorocznymi wakacjami.

W połowie lipca rozstrzygnięto przetarg na budowę pierwszego w mieście wodnego placu zabaw. Realizacją zajmie się krakowska firma Gardenbud, która złożyła najkorzystniejszą ofertę. Obiekt zaprojektował architekt Robert Skitek, który ma na koncie podobną atrakcję na niedawno remontowanym nabrzeżu jeziora Paprocany w Tychach.

Wodny plac zabaw w Jaworznie - fot. RS+
Wodny plac zabaw w Jaworznie – fot. RS+

Atrakcja powstanie na Plantach, obok placu zabaw i parku doświadczeń oraz makiety kopalni Jacek Rudolf. Pojawi się tam sześć kręgów z płynącą w wyżłobionym korycie wodną strugą, która będzie opływać platformę w centrum największego kręgu, gdzie umieszczony zostanie wodny plac zabaw.

Brzegi betonowych kręgów będą miały budowę tarasową. Na niewielkich tarasach znajdą się pokryte drewnem miejsca do siedzenia.

Wodny plac zabaw w Jaworznie - fot. RS+
Wodny plac zabaw w Jaworznie – fot. RS+

Sam wodny plac zabaw pokryty zostanie bezpieczną, antypoślizgową gumową wykładziną. Znajdzie się tam kilkanaście podświetlanych, wodnych atrakcji dla dzieci. – Będą kolorowe fontanny, „wiatraczki” rozpryskujące wodę, wielobarwne agregaty do wytwarzania m.in. kurtyn wodnych – zapowiadają jaworzniccy urzędnicy.

Inwestycja będzie kosztowała 5,9 miliona złotych. Będzie to największa tego typu atrakcja w regionie. Z parku będzie można korzystać już od przyszłorocznych wakacji.

Wodny plac zabaw w Jaworznie - fot. RS+
Wodny plac zabaw w Jaworznie – fot. RS+

Przypomnijmy, że pierwszy w Zagłębiu wodny plac zabaw powstał w ubiegłym roku w Będzinie.

Jak oceniasz ruchy kadrowe w Zagłębiu Sosnowiec?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...
 • Andrzej Łakomski (sen.)

  Twoje Zagłębie i Jaworzno… Jakoś mi to nie pasuje.

  • EdiJawoZS

   Eee tam opowiadasz. Nawet nie wiesz ile Zagłębiaków i Zagłębiaczek przeprowadziło się do Jaworzna.

   • Andrzej Łakomski (sen.)

    A ilu Polaków wyjechało za granicę? Czy dzięki temu Polska powiększyła swój obszar?

    • eska

     Tu nie chodzi o to czy coś „powiększyło obszar” czy nie. Mieszkańcy Zagłębia chcą czytać newsy o Jaworznie, bo to miasto ma liczne powiązania z miastami Zagłębia. Ludzie się przemieszczają, rodziny w połowie mieszkają w Jaworznie, w połowie w miastach Zagłębia. Sosnowiczanie jeżdżą odpoczywać na Sosinę, a mieszkańcy Jaworzna nad Pogorię. Do pracy jeżdżę na Szczakową, a mój znajomy z Jaworzna, o dziwo pracuje w Dąbrowie na Hucie. Nie wiem jak może ci się to nie podobać, na własność sobie Jaworzno zabrałeś czy jak? Jak nie możesz tego ścierpieć to nie czytaj i daj poczytać innym. Co za ludzie, sam nie zje i drugiemu nie da, bo mu się jakieś granice wyczarowują.

     • Andrzej Łakomski (sen.)

      Argument, że mieszkańcy Zagłębia chcą czytać o Jaworznie jest bardzo dobry i, wbrew temu co wypisujesz, bardzo mi się podoba.