W piątek, 4 maja, na terenie diecezji sosnowieckiej nie będzie obowiązywał zakaz spożywania mięsa. Biskup udzielił wiernym dyspensy.

Biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak udzielił wiernym diecezji sosnowieckiej dyspensy od spożywania mięsa w najbliższy piątek. – Z uwagi na charakter piątku przypadającego 4 maja, który dla wielu w tym roku jest dniem wolnym od pracy i dniem odpoczynku, dla dobra duchowego wszystkich wiernych pragnących uszanować zasady religijne i moralne, udzielam wszystkim diecezjom oraz wiernym dyspensy od obowiązku zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty – napisał biskup Grzegorz Kaszak.

Otwarcie hospicjum w Sosnowcu – fot. MZ
Otwarcie hospicjum w Sosnowcu – fot. MZ

Wiernych archidiecezji katowickiej również nie będzie obowiązywał tego dnia post. – Tego dnia przypada wspomnienie św. Floriana – patrona archidiecezji katowickiej, a także hutników, strażaków, koksowników, kominiarzy i piekarzy – przypomina arcybiskup Wiktor Skworc. – Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy, zachęcam do podjęcia dzieł miłosierdzia lub innych czynów pokutnych – dodaje.