Za oknami zimowa aura, która sprawia, że coraz częściej myślimy o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. Wkrótce także miasto zadba o świąteczną oprawę.

Podobnie, jak w ubiegłym roku, miasto Sosnowiec zrezygnowało z zakupu ozdób świątecznych na rzecz ich wypożyczenia, dzięki czemu co roku do miasta będą trafiać rynkowe nowości.

W tym roku miasto przeznaczy na ten cel 337 tys. złotych. Pierwotnie zakładano przeznaczyć 431 tys. złotych, jednak wybrana w przetargu firma Multidekor złożyła niższą ofertę.

Najważniejszym elementem świątecznych ozdób będzie 11-metrowa choinka, która ustawiona jest na końcu Alei Zwycięstwa, tuż przy ul. 3 Maja , która w grudniu wygrywać będzie kolędy. Ponadto w mieście pojawi się wiele świątecznych dekoracji, rozbłysną świąteczne iluminacje, kolorowe światełka, świetlne śnieżynki czy girlandy świetlne.

Nowe ozdoby pojawią się przede wszystkim na nowo wybudowanych rondach i na przebudowanych skrzyżowaniach oraz odnowionych skwerach. Wzorem ubiegłego roku w ciągu ulicy Piłsudskiego i Baczyńskiego (wiadukt nad S86) staną trzy choinki: dwie 4-metrowe i jedna 5-metrowa.

Na skwerze przy ulicy Małachowskiego, Warneńczyka i Żurawiej, w miejsce nieczynnej w zimę fontanny, ponownie pojawi się ogromna 4-metrowa bombka.

Zmiana nastąpi na nowym rondzie w Niwce, gdzie zamiast renifera z saniami stanie anioł. Renifer zostanie ustawiony przy kościele św. Tomasza na Pogoni.

– W tym roku nową aranżacje w postaci girland świetlnych ze spadającymi soplami czy śnieżynkami będzie można zobaczyć na ulicach, których w poprzednim nie dekorowaliśmy. W tej chwili nie zdradzamy o jakie ulice chodzi. To będzie niespodzianka dla mieszkańców – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Wszystkie dekoracje zostaną przez dostawcę ubezpieczone i również przez niego, w razie zniszczeń, będą naprawiane i wymieniane.