Zbliża się noc świętojańska, czyli najkrótsza noc w roku. W jej okolicy w Dąbrowie Górniczej, tradycyjnie, nie zabraknie okazji, żeby spędzić czas aktywnie i na sportowo.

Noc świętojańska przypada 21 czerwca, ale w Dąbrowie Górniczej jej sportowa odsłona obchodzona będzie w sobotę, 19 czerwca. Tego dnia nad Pogorią III odbędzie się IX Nocny Bieg Świetlików, a piaszczyste boiska na Zielonej będą miejscem rozgrywek Nocy Siatkojańskiej.

IX Nocny Bieg Świetlików to propozycja dla biegaczy i zawodników nordic walking. Uczestnicy do pokonania będą mieć trasę o długości ok. 6 km, wokół jeziora. Biegacze wystartują o godz.21.30, a chwilę później maszerujący z kijkami. Zapisać można się w dniu imprezy, w biurze zawodów na terenie ośrodka CSiR nad Pogorią III, w godz.18 – 20.45. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znaleźć można na stronie stowarzyszenia Aktywna Dąbrowa, która jest organizatorem biegu.

Noc Siatkojańska rozpocznie się o godz. 16, a areną siatkarskich zmagań będą boiska na terenie Centrum Sportów Letnich w parku Zielona. W turnieju mogą wystąpić pary męskie, żeńskie i mieszane. Uczestnicy muszą mieć ukończony 15 rok życia. Liczba drużyn dopuszczonych do udziału będzie uzależniona od obowiązujących obostrzeń epidemicznych. W przypadku wolnych miejsc, będzie można zapisać się również na miejscu w dniu zawodów w godz.15-15.45.

Udział w zawodach jest bezpłatny. Zwycięzcy otrzymają nagrody i upominki. Szczegółowe informacje i regulamin turnieju na stronie Centrum Sportu i Rekreacji. Oprócz zmagań na boisku, wieczorem nie zabraknie tradycyjnego puszczania wianków na Przemszy.