Przez Polskę przechodzi fala upałów. Z myślą o mieszkańcach Sosnowca, na terenie miasta ustawiono kurtyny wodne przy których będzie można się schłodzić orzeźwiającą mgiełką.

W najbliższych dniach upały dadzą się nam mocno we znaki. Temperatury przekraczać będą trzydzieści stopni Celsjusza. Miasto wspólnie z Sosnowieckimi Wodociągami zdecydowało się w tej sytuacji ustawić kurtyny wodne i łuki zamgławiające.

W sumie na terenie Sosnowca ustawione są cztery kurtyny oraz dwa łuki zamgławiające. Podobnie jak w ubiegłych latach kurtyny znajdują się w parku Sieleckim – staną tam dwa takie urządzenia, na placu centralnym oraz przy wejściu do starej części parku od strony ul. Legionów, nieopodal Punktu Szczepień Masowych, w parku na Środuli oraz przy ul. Warszawskiej obok Muzy.

Kurtyny wodne w Sosnowcu - fot. UM Sosnowiec
Kurtyny wodne w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Z kolei na sosnowieckich Stawikach oraz obok pomnika Jana Kiepury przy Placu Stulecia ustawione zostały łuki zamgławiające. Warto dodać, że kurtyny są uruchamiane każdorazowo w przypadku, gdy temperatura w cieniu przekroczy 25 stopni Celsjusza.

Woda, z której zasilane są kurtyny spełnia wszelkie normy i wytyczne Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi i pochodzi z sieci miejskiej.