Wkrótce, po paru miesiącach oczekiwań, rozpocznie się przebudowa fragmentu ulicy Naftowej w Sosnowcu.

We wtorek, 11 stycznia rozpoczną się prace drogowe na ulicy Naftowej – na odcinku od przejazdów kolejowych przy Dęblińskiej do kładki dla pieszych przy stacji Sosnowiec Południowy. Inwestycja obejmuje przebudowę chodników, budowę zatok postojowych, ułożenie dwóch warstw nowej nawierzchni asfaltu oraz budowę sieci kanalizacji deszczowej.

ulica naftowa
Ulica Naftowa w Sosnowcu – fot. MC

Najważniejszym zadaniem wykonawcy będzie odcinkowe wzmocnienie podbudowy jezdni, wymiana zniszczonych krawężników oraz ułożenie dwóch warstw nowego asfaltu. Roboty obejmują także odbudowanie chodników po obu stronach drogi, na odcinku od przejazdu kolejowego do przystanku autobusowego oraz od garaży w kierunku kładki. Dodatkowo przy pawilonach handlowych powstaną zatoczki parkingowe z ażurowych płyt.

– Przebudowa nie obejmuje fragmentu wjazdu na nowobudowane osiedle. Ale spokojnie. W tym miejscu po zakończeniu inwestycji powstanie skrzyżowanie z bezpiecznym przejściem dla pieszych – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Na uwagę zasługuje fakt, że inwestycja ta miała rozpocząć się już w zeszłym roku, jednak ze względu na trwające prace na ulicy Ostrogórskiej oraz odpowiedź z ministerstwa prace możliwe są dopiero teraz. Prace powinny zakończyć się jesienią.

ulica naftowa
Ulica Naftowa w Sosnowcu – fot. MC

Przebudową ulicy zainteresowanych było sześć firm. Wykonawcy na otwarciu ofert deklarowali, że są w stanie wykonać pracę za od 2,2 do 4,7 mln zł. To nie kończyło postępowania, którego ostatnim akcentem była aukcja elektroniczna, w czasie której wykonawcy mogli się jeszcze licytować. Po aukcji cena jeszcze spadła. Ostatecznie przedsiębiorstwo z Gliwic za wykonanie robót otrzyma 1 748 000 zł.