Od poniedziałku, 11 października trwa remont wiaduktu kolejowego na trasie S1 w Sosnowcu w kierunku Tychów. Kierowcy muszą przygotować się na ponad miesiąc utrudnień.

Problemy rozpoczynają się w rejonie zjazdu na S1 z DK 79 oraz na samej ekspresowce. Zamknięty został prawy pas oraz wprowadzono ograniczenie prędkości do 40 km/h. Utrudnienia na tym odcinku mają potrwać do 23 października.

Wówczas prace zostaną przeniesione na lewy pas w kierunku Tychów oraz Łodzi. Podobnie jak wcześniej utrudnienia będą występować w rejonie zjazdu na S1. Ograniczenie prędkości będzie jednak łagodniejsze. Kierowcy będą mogli poruszać się z prędkością do 70 km/h. Te utrudnienia potrwają do 6 listopada.

Kolejny, ostatni etap prac rozpocznie się 8 sierpnia. Wówczas problemy będą dotyczyć kierowców, którzy udają się w podróż w kierunku Łodzi, szczególnie w rejonie zjazdu z DK 79. Wtedy prawy pas w tamtą stronę zostanie zamknięty i podobnie jak teraz zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 40 km/h. Prace planowo mają zakończyć się 21 listopada.