Rozpoczęła się budowa nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Lenartowicza z łącznicą S1. Takie rozwiązanie ma poprawić bezpieczeństwo i komfort kierowców.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w najbliższym czasie nie przebuduje węzłów między drogą S1 a ul. Lenartowicza w Sosnowcu. Miasto zdecydowało, że do czasu realizacji zadania przez GDDKiA zamontuje w tym miejscu sygnalizację świetlną.

Sygnalizacja budowana jest na koszt miasta, a jej zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa do czasu zrealizowania obiecanej przez GDDKiA przebudowy węzłów. – Ze względów bezpieczeństwa zdecydowaliśmy się na instalację sygnalizacji w miejscu wyjazdu z nitki S1, prowadzącej w kierunku Warszawy oraz wjazdu na tę samą drogę. Światła pojawią się też na jezdni prowadzącej do magazynów za siedzibą straży pożarnej. Mamy nadzieje ze takie rozwiązanie przyniesie poprawę bezpieczeństwa i komfortu w czasie przejazdu przez węzeł – wyjaśnia Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.

Takie rozwiązanie będzie funkcjonowało do czasu obiecanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przebudowy drogi S1 wraz z budową dwóch rond w ciągu ulicy Lenartowicza. – Co prawda wykonawca ma czas do 24 grudnia, jednak światła powinny zostać uruchomione znacznie wcześniej. Koszt zleconych przez Miejski Zakład Usług Komunalnych robót zamknie się w kwocie 230 tys. zł – informuje Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

CZYTAJ TAKŻE:

Jak przechowywać wiszące fotele ogrodowe zimą? Podpowiadamy!